Menu
Úvod  ›   › 

Jak rychleji otěhotnět: Tipy, které vám pomohou

Snažíte se o dítě a zatím se vám nedaří? Následující tipy vaše šance na úspěšné otěhotnění výrazně zvýší.

1. Sex třikrát týdně

Pravidelný sex je nejlepším způsobem, jak rychle otěhotnět. Častou chybou, které se, podle odborníků, páry dopouštějí, je sex pouze v období ovulace. Pokud ale budete souložit pouze tehdy, kdy se budete domnívat, že právě ovulujete, a mimo ovulaci se sexu věnovat nebudete, vaše naděje na otěhotnění rapidně poklesnou. Je sice pravda, že sex mimo ovulaci k otěhotnění nevede, nicméně ovulace nemusí být pravidelná a často přichází v jiný termín, než se ženy domnívají. Gynekologové doporučují sex třikrát týdně, abyste maximalizovali své šance na početí.

2. Investujte do ovulačního testu

Používání ovulačního testu, který vám ukáže, kdy právě ovulujete, vaše šance na početí dál zvýší. Pro mnoho žen je totiž určování ovulace z nepřímých metod (například podle konzistence poševního hlenu) příliš nejasné a obtížné. Ovulační testy mají oproti tomu relativně jednoduché použití a jsou poměrně spolehlivé. Investujte do nich a stanovte si podle nich ten nejvhodnější čas na otěhotnění.

3. Načasujte sex před ovulaci (nikoli po ní)

Gynekologové upozorňují na to, že řada párů neví, na kdy by měla sex, vzhledem k ovulaci, načasovat. Poté, co začnete ovulovat, vajíčko přežívá přibližně čtyřiadvacet hodin. Oproti tomu spermie dokáží ve vagíně přežít od tří do pěti dnů. To je právě důvodem, proč sex dva až tři dny před ovulací rapidně zvýší pravděpodobnost úspěšného početí. Se sexem rozhodně nečekejte na den, kdy začnete ovulovat. Spermie přežívají delší dobu než vajíčko, proto svou šanci nezmeškejte a načasujete sex před ovulaci.

4. Nespoléhejte na kalendář

Většina párů se spoléhá na to, že plodné dny ženy jsou přibližně čtrnáctý den cyklu. Tato teorie je založená na předpokladu, že váš menstruační cyklus trvá osmadvacet dnů a k ovulaci dochází v jeho prostředku. Nicméně tento výpočet vám nemusí vyjít, protože délka cyklu je proměnlivá a stejně tak se může posunovat i termín ovulace. Samozřejmě můžete ovulovat skutečně čtrnáctý den cyklu, ale stejně tak dříve nebo později. Právě z tohoto důvodu vám budou prospěšné ovulační testy.

5. Neřiďte se předchozí ovulací

Existují ženy, které mají pravidelný cyklus a stejně tak i pravidelnou ovulaci, ale stejně tak je celá řada těch, které mají ovulaci nepravidelnou. Skutečnost, že vám jeden měsíc vyšla ovulace uprostřed cyklu, neznamená, že tomu tak musí být i měsíc následující. Zaznamenávejte si datum ovulace několik měsíců po sobě a teprve potom se můžete na její pravidelnost spolehnout.

6. Navštivte lékaře

Předtím, než se začnete pokoušet o početí dítěte, navštivte svého gynekologa, který prohlédne, zda je s vaším tělem všechno v pořádku. Neléčené infekce, sexuálně přenosné choroby a další zdravotní komplikace mohou pravděpodobnost úspěchu velmi ovlinit. Stejně tak si nechce doporučit vitamíny, které byste měla před početím užívat.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak dlouho ještě budete plodná?
Test: Jak jste na tom s plodností?
Nepravidelná menstruace a otěhotnění
Nemohu otěhotnět, aneb nejčastější příčiny neplodnosti
Test: Je vaše tělo připravené na těhotenství?
V kterém věku nejspíš otěhotníte?