Menu
Úvod  › 

Líčení do práce: Co ano a co ne?

Jak se namalovat do práce, abyste nepůsobila nepatřičně? Co si můžete dovolit a na co raději zapomenout? Nechte se provést po zákoutích pracovního make-upu.

Jen máloco vám může pokazit profesionální pověst tak jako nevhodně zvolené oblečení nebo nalíčení. S přehnaným líčením budete působit neseriózně, špatně vybrané barvy vám zase uberou na přitažlivosti. Co je v pracovním líčení povoleno a na co byste měli zapomenout?

NE: Růžová barva

Z kancelářského líčení zcela vypusťte růžovou barvu, ať už jde o rtěnku, stíny, nebo tvářenku. A to i v případě, že máte barevně sladěný model. Růžové odstíny z vás sice udělají nevinnou lolitku, ale na serióznosti vám příliš nepřidají. Budete vypadat nezrale a nedospěle.

ANO: Bronzový pudr

Pudr v bronzových tónech proteplí vaši tvář a dodá vám zdravou barvu. Poprašte si decentně tváře, nos a čelo. S jeho pomocí tak snadno zamaskujete i následky probdělé noci nebo přetrvávající kocoviny.

NE: Jasně červená rtěnka

Možná s ní sklízíte úspěchy na sobotním mejdanu v klubu, ale v kanceláři vám spíše uškodí. Jestliže přijdete na pracovní jednání s ústy, jako byste zakousla králíka, vysíláte tak mimoděk signály o své nekompetentnosti. Místo jako obchodní partnerku a profesionálku vás budou ostatní vnímat jako ženu, která se snaží na nesprávném místě.

ANO: Černá řasenka

Ať už je váš styl líčení jakýkoli, základem by měla být v každém případě černá řasenka. Ta zvýrazní a podtrhne vaše oči. Navíc skryje případné drobné nedostatky v jejich nalíčení. Kromě černé je povolená pouze tmavě hnědá, případně tmavě šedá, modré a zelené výstřelky si nechte na víkendové akce.

NE: Nápadný make-up

Špatně zvolená barva make-upu a navíc jeho špatná aplikace, kdy dělá na okrajích obličeje závěje, vám udělá z obličeje škrabošku. Volte nenápadnou barvu a pamatujte si, že méně je v tomto případě více.

ANO: Přirozený vzhled

Líčení v přírodních barvách, které podtrhuje váš přirozený vzhled, by pro vás mělo být samozřejmostí. Zkuste jemné kouřové stíny, nebo módní "nahý" vzhled, budete působit upraveně, ale zároveň seriózně.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Líčení