Menu
Úvod  › 

Vybrat správný oční krém není věda. Chcete poradit, jak na to?

Partie v okolí očí jsou jedním z problematických míst ženského těla, kterému je potřeba věnovat maximum péče a pozornosti. Oční okolí je hodně citlivé a není žádným překvapením, že se první známky ženina stárnutí objeví právě v těchto místech. Pro správnou péči o okolí očí je důležité používat vhodný přípravek ? což je ale ve většině případů kámen úrazu. Až žalostně mnoho žen totiž nehledí na vybrané produkty a zbytečně tak pokožku v okolí očí zatěžují. Vybrat si správný oční krém přitom není žádná věda. Jestliže ale v tomto odvětví tápete jako ryba na suchu, pak vám doporučujeme hledat inspiraci v dnešním článku.

Vhodný oční krém pro každou z vás

Před výběrem očního krému je důležité si uvědomit, že každá z nás potřebuje něco jiného. Oční krém si můžete vybrat podle toho, zda máte suchou pokožku, trápí vás tmavé kruhy pod očima nebo pro vás mohou být užitečným vodítkem vrásky, které jsou strašákem většiny žen. Jak si tedy vybrat ten pravý krém?

Vrásky v očním okolí

Vrásky se chtě nechtě jednoho dne podepíší na každé z nás, byť se této skutečnosti až do poslední chvíle chceme bránit. Jestliže máte vrásky v okolí očí - nejčastěji v podobě vějířků v koutcích očí - můžeme vám doporučit vybírat mezi krémy s obsahem haloxylu nebo matrixylu.

Nevzhledné pytle

Pytle pod očima se nám nejčastěji objeví v období, kdy naše kůže ztratí dostatečnou elasticitu, což se stává ve vyšším věku - není to ale pravidlo, i mladé ženy mají s tímto problémem trápení. Pytlů pod očima se jinak, nežli chirurgicky, bohužel nezbavíte, můžete si ale pomoci krémem obsahujícím retinol a vitamín K, které vaší pokožce navrátí alespoň část elasticity.

Suchá pokožka

Pleť je v okolí očí hodně citlivá a velmi brzy tak ztrácí vlhkost, což má za následek vysušení. Suchá pokožka v okolí očí není dvakrát příjemná, naštěstí proti ní můžete bojovat koupí hutnějšího očního krému, jehož složením by měl být ideálně glycerin nebo kyselina hyaluronová.

Tmavé kruhy

Trápí vás tmavé kruhy pod očima, díky kterým vypadáte, jako byste za sebou měli prohýřenou noc plnou veselí? Jestliže vaše pleť vypadá, jako by žalostně volala po několika hodinách spánku, může váš problém vyřešit oční krém s retinolem A.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Líčení