Menu
Úvod  › 

Jak si vybrat správnou rtěnku

Už jste si určitě někdy nějakou koupila, ale možná vám nevyhovuje barvou, konzistencí, nebo máte pocit, že v ní vypadáte zoufale. Naučíme vás vybrat skutečně dokonalou rtěnku.

Správně vybraná rtěnka dokáže s vaším vzhledem zázraky a dodá vám na svůdnosti i neodolatelnosti. Musíte ale sáhnout po té pravé. Víte, jak ji vybrat?

1. Zvolte správný tón.

Jedním z nejdůležitějších kroků pro výběr rtěnky je diagnostikování správného odstínu pleti. Prohlédněte si důkladně svou nenalíčenou pleť v denním světle (postavte se ráno se zrcadlem k oknu, abyste viděli její přirozené zabarvení.

2. Tmavá pleť.

Ženy s tmavším zabarvením pleti si mohou dovolit rudé a výrazně červené odstíny rtěnek. Slušet vám budou i odstíny s příměsí hnědé, nebo nádech burgundského vína. Pokud si troufnete, investovat můžete i do rtěnky s bronzovými tóny, které se budou skvěle vyjímat v kombinaci s tmavším odstínem vaší pleti.

3. Světlá pleť.

Jste majitelkou světlé, až průhledné pleti, která vypadá tak trochu jako porcelánová? Potom sáhněte v obchodě po rtěnkách v růžových a korálových tónech, které budou s vaší pletí ladit naprosto dokonale. Nikdy na vás naopak nebudou dobře vypadat tmavé rtěnky, které vám dodají příliš tvrdý výraz.

4. Střední nebo olivový odstín pleti.

Nepatříte mezi vyloženě tmavé typy, ale ani mezi ty, které mají obličej porcelánové paneky? Z hlediska výběru odstínů rtěnek vám budou slušet prakticky všechny. Jako jedna z mála si například můžete dovolit jasně červenou rtěnku, po které mohou ostatní jen pošilhávat.

5. Barva vlasů.

Při výběru rtěnky berte v úvahu i svou aktuální barvu vlasů. Pokud máte například jasně červené vlasy, zapomeňte na to, že byste si líčila rty jasně červenou rtěnkou. Stejně tak se ale varujte příliš velkých kontrastů. Na blondýnkách většinou nebudou vypadat dobře tmavé odstíny rtěnek.

6. Před koupí vždy zkoušejte.

Nikdy si nekupujte rtěnku pouze z katalogu, internetu, nebo kdekoli, kde ji nemůžete vyzkoušet. Nezapomínejte na to, že barva, která vypadá tak dobře na vaší kamarádce, může na vás vyznívat úplně jinak. Zapomeňte také na tvrdošíjný mýtus, podle kterého ženy zkouší v obchodě rtěnky na hřbetu ruky. Struktura i barva pokožky je tam úplně jiná než na vašich rtech. Mnohem blíže vašim rtům je kůže na bříškách vašich prstů.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Líčení