Menu
Úvod  › 

Cenné rady, jak se správně nalíčit

Mnoho dívek a žen je přesvědčeno o tom, že se umí dobře nalíčit. Ovšem správnost v postupu líčení nikomu nezaručuje, že konkrétní make-up bude slušet každému bez výjimky. Dekorativní kosmetika dokáže s obličejem dělat zázraky, ale vždy je vhodné rozlišovat, zda jde o líčení běžné, slavnostní, večerní.

Pokud s líčením teprve začínáte, mějte na paměti, že málo je někdy více. Dnes si prozradíme jak na běžné denní líčení. Základem každého líčení je především péče o pokožku. Pod make-up nezapomínejte nanášet podkladovou bázi. Ta napomáhá tomu, aby se make-up sjednotil, déle vydržel a nesmýval se. Podkladová báze je u žen 35+ naprostou samozřejmostí, pokud chceme docílit opravdu přirozeného vzhledu. Dokáže totiž vyplnit drobné vrásky.

Meke-up, krém a podkladová báze

Jestliže si nejste jisté s výběrem make-upu a doposud jste nebyli na něj zvyklé, zkuste nejdříve CC nebo BB krémy. Jsou však vhodnější pro mladou pleť. Ovšem tónující krémy existují i pro starší ženy. Tyto krémy se snadno aplikují, hezky voní a vypadají na pleti přirozeně. Potřebujete-li zaretušovat kruhy pod očima, pak naneste korektor a teprve následně krém nebo make-up.

Použití pudru

Mnohdy je vhodné make-up zafixovat sypkým pudrem, který pleť zmatní. To však záleží na CC či BB krému, případně značce make-upu. Mnohé z výrobků nevyžadují konečnou aplikaci sypkého pudru. Důležité je zvolit správný odstín. Při výběru zohledníme i stav pleti. Zkrášlovací procedura bude úspěšná pouze při správně zvolené dekorativní kosmetice, která nejen maskuje, ale léčí a vyživuje pokožku. Tuna meke-upu by nebyla správným řešením k zakrytí kožních vad - pokožka by nemohla dýchat. Stejné je to s nanášením pudru. Všeho moc škodí.

Obočí

Ne každý má od přírody krásně tvarované obočí. Pokud si sama s tímto krokem nevíte rady, což není žádná ostuda, protože mnohdy ani běžná kosmetička neumí vytvarovat obočí - zamiřte do salónu. Tady nešetřete, protože správný tvar obočí je něco, jako rám obrazu. Obočí dokáže změnit výraz v obličeji. Dokreslujte jej aplikátorem se sypkým pudrem - stínem. Máte-li tužku na obočí, pak jí nezapomínejte rozetřít do ztracena. Jestliže vám vykreslování obočí činí problémy, pořiďte si šablonku. Stojí pár korun a zastane kus práce. Šablonky jsou různé, podle tvaru obočí - vyberte tedy váš tvar a s chutí do toho.

Stíny

Záleží jen na vás, zda se vám líbí kompletně namalované oči. Osobně mám ráda přirozený kukuč. Takže namísto modrých, zelených, fialových stínů sáhnu po triu béžová, světle a tmavě hnědá. Kouřové líčení ve světlých barvách vypadá přirozeně - nenápadně.  Během dne je lepší zvolit jemnější tóny barev - dramatické líčení si nechte na večer. Pro začátečníky je ideální natural make-up. Jen zamaskuje nežádoucí a jemně zvýrazní přirozenou krásu.

Řasenka

Tak bez řasenky ani ránu. A proč? Ta zvýrazní oči nevídaným způsobem. Při líčení horních řas nejdříve přivřete oko a naneste řasenku shora. Poté oko otevřete a naličte jej ze spodu nahoru, jako byste psali - písmeno Z. Tahy provádějte směrem ke spánkům, docílíte optického zvětšení očí a kočičího výrazu.

Lesk na rty, světlá rtěnka či balzám

Lesky na rty jsou patrně nejoblíbenější. U líčení nezapomínejte na jedno zlaté pravidlo. Vyberte si, která část obličeje bude výraznější. Máte-li velmi střízlivý make-up, můžete si dovolit výraznější rtěnku. Ovšem pokud zvolíte výraznější stíny, oční linky - rty by měly být střízlivé. Nezapomínejte, že jdete do práce, na kafe s kamarádkou, na rande, nikoliv na přehlídkové molo. Pokud zvolíte nenápadné stíny - zvolte klidně tmavší rtěnku a naopak.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Líčení