Menu
Úvod  › 

5 receptů pro dokonalé rty

Líbilo by se vám mít pěkné, plné, šťavnaté rty, které lákají k polibku? Věříme, že ano. Proto jsme si pro vás připravili 5 receptů, jak toho docílit. Líbat popraskané, šupinaté, suché rty není určitě nic příjemného. Navíc se mohou na nepěstovaných rtech tvořit prasklinky, které mohou krvácet, a dost to štípe. Zkrátka nic příjemného. Docílit pěkných rtů není zase tak složité, chce to však pravidelnou péči a trpělivost.

Peeling na rty

Rty mají velmi jemnou a tenkou pokožku. Tudíž se s nimi musí i podle toho zacházet. Peeling na rty je jiný, než peeling na tělo či obličej. Musí být velmi jemný. Používat ho lze denně. Zvlášť vhodný je pro suché a popraskané rty, kdy jim navrátí jemnost. Výtečné je použít jej před nanesením balzámu či výživné rtěnky. Peeling dostanete koupit hotový, ale můžete si jej vyrobit i doma. Je to snadné.

Zdroj: Dokonalé rty

Domácí peeling

Stačí smíchat mleté mandle s medem a pár kapkami rostlinného oleje. Směs aplikujte na rty a poté opláchněte vlažnou vodou.

Druhou možností je smíchat krupičkový cukr s pár kapkami oleje a troškou medu. Opět nanést na rty a prstem masírovat dvě minutky. Opláchnout a rty namazat kokosovým či olivovým olejem

Maska na rty

Rty si zasluhují nejen peeling, který odstraní suchou kůži a zjemní je, ale i následnou výživu. Tu si opět vytvoříte jednoduše, rychle a z domácích ingrediencí. Navíc vám taková výživa bude i chutnat.

Rozmačkejte jahodu, pokapejte olejem (velice výživný je avokádový) a přimíchejte opět trochu zázračného medu. Tuto masku naneste na rty a nechte 10 minut působit. Poté opláchněte a namažte si rty oblíbeným balzámem.

Další výživnou maskou je tvarohová. Dodá rtům potřebnou ochranu, zvlášť v zimním období, kvůli přítomnosti tuků. Rozmíchejte tvaroh, trošinku medu, mléka a vytvořte kašičku. Naneste na rty a zkuste vydržet tuto dobrotu neolizovat. Po 10 minutách opláchněte a opět ošetřete rty běžným způsobem.

Večerní péče o rty

Posledním a pátým receptem je večerní péče o rty. Stačí k tomu pouze med. Večer po odlíčení a mytí zubů, než ulehnete, namažte rty medem. Pokuste se med neolizovat. Jestliže vás to bude lákat olizovat nebo vadit lepkavý pocit máme pro vás trik. Namažte si rty nejdříve balzámem a poté teprve naneste trochu medu. Nezapomínejte pečovat i o okolí rtů, kde se rovněž tvoří často a rády vrásky. Na tuto jemnou pokožku kolem rtů používejte oční krém.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Líčení