Menu
Úvod  › 

21 signálů, že má ženskou krizi středního věku

Pořád slyšíte o mužské krizi středního věku, druhé míze a podobně. Jenže krizi středního věku mají i ženy. Takhle se projevuje.

Zapomeňte na historky o nezodpovědných otcích, které opouštějí své rodiny kvůli dvacetileté kočce z recepce. Snažte se nemyslet na své stárnoucí a plešatějící kamarády, kteří ve snaze oddálit svůj důchod začnou jezdit na motorce, skákat bungee a podnikat dobrodružné výpravy do Afriky. Ženy jsou na tom totiž úplně stejně a krize středního věku se jich týká stejně jako vás. Tady je jednadvacet jejích typických symptomů, podle kterých poznáte, čím vaše drahá polovička prochází. Takhle se projevuje ženská krize středního věku:

1.Je depresivní a stažená do sebe. Neustále mluví o tom, jak se cítí nešťastná, ztracená, uvnitř prázdná a používá podobně divadelní výrazy.

2.Je nespokojená či znuděná svým životem nebo vaším manželstvím. Obvykle touží po novém životě, v němž vy ovšem nefigurujete.

3.Chová se k vám odtažitě a nezajímají ji žádné aktivity, které jste obvykle spolu podnikali.

4.Máte pocit, že trpíte nějakou nevyléčitelnou ale vysoce nakažlivou chorobou, podle toho, jak se od vás odtahuje a vyhýbá se jakémukoli kontaktu s vámi.

5.Mluví o tom, že svůj život obětovala roli manželsky a matky, že se necítí naplněná a že jí život protekl mezi prsty.

6.Naznačuje (nebo vám to možná naservíruje přímo), že bych potřebovala "pauzu", aby si uvědomila, co od života ještě chce a kde je její místo. Mluví o tom, že potřebuje víc prostoru a podobně.

7.Má plná ústa svobody a nezávislosti, takže máte pocit, že předchozích třicet let strávila jako otrok na galejích.

8.Začne zuřivě hubnout. Chodí denně na cvičení a začne se starat o svou postavu tak intenzivně, že vám to nahání strach.

9.Máte pocit, že jí někdo musí platit za to, že se na sebe dívá do zrcadla, protože před ním tráví veškerý volný čas. Věnuje svému vzhledu mnohem větší pozornost než doposud a je na vrcholu blaha, pokud jí náhodou někdo hádá méně let, než jí ve skutečnosti je.

10.Zaplatí si plastiku (obvykle k tomu nepotřebuje ani váš souhlas, ale dokonce jí nezajímá ani váš názor) a investuje valnou část svého platu do kosmetických procedur a výrobků pochybného složení a velmi diskutabilního účinku.

11.Vyráží na nekontrolovatelné a impulsivní flámy s pochybnými přáteli (nebo podobně postiženými kamarádkami) a za tímto účelem si pořídí kompletně nový šatník.

12.Snaží se oblékat provokativně a velmi nápadně flirtuje (s proměnlivým účinkem, což někdy působí až komicky) a neustále se snaží upoutat pozornost jiných mužů.

13.Začne si románek s kolegou (trenérem squashe, barmanem). Je jedno, jak daný muž vypadá, či jaké je jeho IQ, podstatné je jen té, aby byl mladší.

14.Koupí si nové, červené BMW (bůhvíproč jí to připadá totiž velmi sexy).

15.Je zaměřená pouze na sebe a jedná extrémně sobecky (což zdůvodňuje tím, že se předchozích třicet let obětovala).

16.Většinu času je vzteklá a podrážděná. Do plných otáček ji vytočí i naprosté detaily.

17.Je sarkasticky kousavá a neustále hledá příležitost k hádce. Potřebuje si na někom vybít vztek a nic by jí neudělalo větší radost, než kdybyste jí k tomu poskytli příležitost.

18.Tráví svůj volný čas u počítače, kde chatuje s podivnými týpky a navíc si založila profil na kontaktním webu.

19.Chodí pít do hospody s mladšími kolegy a zásadně tam zůstává až do zavíračky. Pokud najde jakoukoli spřízněnou duši, pokračuje ještě v nonstop baru.

20.Chová se jako by byla svobodná a její rodina byla jen přechodnou záležitostí. Jezdí sama na dovolené, chodí na rockové koncerty, do klubů a barů. Cokoli je lepší, než zůstat večer doma.

21.Máte pocit, že regradovala zpátky do puberty a změnila se v trucovitého nesnesitelného teenagera.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články