Menu
Úvod  › 

5 tipů, jak vypadat skvěle na fotkách

Dejte jednou provždy sbohem fotkách, na kterých vypadáte jako zombie. Pokud se budete řídit následujícími tipy, budete na všech dalších snímcích vypadat jako modelka.

K fotografovi máte podobný vztah jako k zubaři? A na všech fotografiích vypadáte jako něco, co právě povstalo z hrobu? Vítejte v klubu. Většina lidí totiž řeší úplně ten stejný problém. Osvojte si základní pravidla, která při fotografování ctí všechny celebrity, a rázem budete vypadat jako ony.

1. Nacvičte si úsměv

Pro dokonalou fotku je nutné nejprve identifikovat svůj nejlepší úsměv. Vyzkoušejte si několik úsměvů nanečisto, abyste v sekundě S vypadala na snímcích co nejpřirozeněji a nejkrásněji.

Lidé často dělají chybu v tom, že při úsměvu zvednou pouze koutky úst. Takový úsměv však působí nepřirozeně a strnule. Dokonalý úsměv je výsledkem pohybu mimických svalů celého obličeje a především očí. Pouze pohybem úst se usmívají lidé, kteří úsměv přemáhají a nutí se do něj. Na fotografiích je takový typ úsměvu snadno identifikovatelný, protože do něj nezasahují další mimické svaly a působí tak křečovitě.

Udělejte si několik cvičných fotek, na kterých si vyzkoušíte několik typů úsměvů a zjistěte, který z nich vypadá nejlépe. Místo odhalování dásní zkuste raději tříčtvrteční úsměv, který vypadá přirozeněji. Při focení se také pokuste najít nějaký důvod ke smíchu.

2. Odejděte ze světla

Nestaňte se obětí přímého světla, které vám přidá vrásky a rysy vašeho obličeje budou vypadat mnohem tvrdší. Pokud máte například příliš vysoké čelo, udělejte několik kroků stranou, jinak bude na přímém světle vypadat ještě vyšší.

Pokud se postavíte proti slunci, budete mžourat a dělat grimasy, které vám na kráse rozhodně nepřidají. Navíc vám nevhodné světlo vyrobí druhou bradu.

3. Nedívejte se přímo do kamery

Nikdy se nedívejte přímo do objektivu. Při focení se zadívejte lehce nad objektiv, nebo stranou od něj. Navíc pokud svůj obličej natočíte, bude vypadat vždy lépe než přímo zepředu. Je to způsobené skutečností, že téměř nikdo se nemůže pochlubit dokonale symetrickou tváří.

4. Práce očí

Těsně předtím než fotograf zmáčkne spoušť, mrkněte. Vyhnete se tak nejen tomu, že mrknete na fotce, ale nebudete mít ani přimhouřené oči. Po mrknutí otevřete oči víc doširoka a to na snímcích vypadá vždy dobře.

5. Naučte se pózu

Inspirujte se tím, co dělají celebrity na červeném koberci. Natočte se k fotografovi ze tří čtvrtin jedním ramenem dopředu. Jednu nohu vysuňte a váhu přeneste poněkud více na zadní nohu. Vaše tělo tak získá úhel, ze kterého budete vypadat štíhlejší.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Fotografování