Menu
Úvod  › 

Jak najít správného svatebního fotografa

Špatný svatební fotograf může definitivně zničit vzpomínky na váš velký den. Čtěte, jak najít kvalitního fotografa, který vám pořídí reprezentativní snímky.

1. Vyberte si správný styl

Pokud jste příznivci moderní svatby a na obřadní místo hodláte dojet na motorkách, zřejmě si nebudete příliš rozumět s fotografem, který všechny své snímky rámuje květinami. Vysvětlete fotografovi, v jaké stylu bude vaše svatba a jaký druh fotek byste si představovali. Je nutné, aby předem věděl, co od něj očekáváte a mohl vám říci, zda vám bude schopný vyhovět.

2. Prohlédněte si jeho práci

Každý profesionální fotograf by měl být schopný prezentovat se svou prací a ukázat vám již hotové a upravené snímky, které zhotovil na předchozích svatbách. Ideální je, pokud máte čas navštívit několik fotografů (či jejich stránek), prohlédnout si styl fotek a rozhodnout se, který se vám nejvíc líbí. Stejně tak se podívejte, jak vypadají fotoknihy, které fotograf nabízí. I z nich můžete odhadnout vkus fotografa.

3. Popište mu lokalitu.

Nezapomeňte fotografovi popsat lokalitu, v níž se bude vaše svatba odehrávat. Podle toho, zda se budete brát venku, nebo vevnitř, jestli místo vaší svatby bude uzavřené pro veřejnost a podobně, si musí fotograf rozmyslet a přizpůsobit styl fotek.

4. Pracuje fotograf s asistentem?

Základní otázkou, která by vás měla zajímat, je to, zda svatební fotograf pracuje s asistentem, nebo spolupracovníkem. Pokud budete mít na svatbě pouze jednoho fotografa, je velmi pravděpodobné, že nezvládne vyfotit vše důležité, co se bude dít. Stejně tak se mu určitě hodit asistent, který bude koordinovat skupinové fotky, držet odrazné desky a podobně. Nebojte se zeptat, jakým stylem fotograf pracuje a zda si můžete případně najmout i jeho spolupracovníka.

5. Vztahy s klienty

Nezapomeňte, že s fotografem strávíte celý svůj svatební den a pokud vám není sympatický, bude se vám s ním špatně spolupracovat. Uvažte, jak velkou máte svatbu, a zda si dokáže fotograf zjednat patřičný respekt při pořizování hromadných fotek. Dokáže vám vysvětlit, co máte dělat a co od vás vlastně očekává, nebo marně přemýšlíte, co vám chtěl vlastně říci? Vztahy, jaké dokáže navázat s klienty, jsou jedním ze základních stavebních kamenů úspěšné spolupráce.

6. Pozvěte ho na rozloučení se svobodou

Neexistuje lepší způsob, jak si otestovat svého potenciální svatebního fotografa, než ho pozvat na rozloučení se svobodou. Tak ho uvidíte v akci, zjistíte, jakým stylem pracuje, a pokud si naplánujete rozloučení se svobodou minimálně týden před svatbou, budete moci případně ještě kontaktovat náhradníka.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak ji požádat o ruku: Užitečné tipy
6 otázek, které si musíte položit, než se znovu oženíte
Jak si vybrat svatební oblek
Svatební fotografie: Co ano a co ne