Menu
Úvod  › 

15 tipů, jak vypadat skvěle na fotkách

Dejte vale dvojitým bradám a fotkám, na kterých vypadáte jako zombie. Letošní Vánoce budete mít, díky našim tipům, konečně zdokumentované tak, že se nebudete stydět své fotky ukazovat.

Je to klasika. Fotíte jako šílení, abyste měli zdokumentovanou každý sváteční okamžik a když potom uvidíte sama sebe na fotkách, nevíte, jestli se máte smát, nebo brečet. Na většině snímků totiž vypadáte jako něco, co právě povstalo z hrobu, takže mažete, mažete a mažete. Zkuste vstřebat alespoň některé z následujících tipů a už se za své fotky nebudete muset stydět:

1. Mrknete, nebo přivřete oči pokaždé, když uslyšíte cvaknutí foťáku? Domluvte se s fotografem, že vám dá znamení, když bude chtít fotit, zavřete oči a následně je pomalu otevřete. Zabráníte tak nechtěnému mrkání i přivřeným očím.

2. Vyhněte se dvojité bradě a prodlužte si krk. Zkuste jakoby vystrčit čelo dopředu a bradu lehce dolů - jde v podstatě jen o pocit a můžete si při něm připadat divně, ale na fotkách to vypadá skvěle. A hlavně to eliminuje mnohonásobné brady.

3. Před focením si zkontrolujte make-up. Není nic horšího, než když máte na fotkách rozmazanou rtěnku, nebo černé kruhy pod očima od rozpité řasenky.

4. Jestliže chcete mít na fotkách skutečně velké oči, před nanesením řasenky si řasy natočte. Opticky vám to otevře a zvětší oči - a vzhledem k tomu, že oči jsou těžištěm každého portrétu, budete vypadat skvěle.

5. Prohlédněte si fotografie, které se vám líbí, a podívejte se, co je to, co vás na nich zaujme. Je to prostředí? Zvláštní kompozice, nebo netradiční úhel, ze kterého je fotka focená? Zkuste onu fotku napodobit. Okopírujte pózy, ale i kompozici, či rekvizity.

6. Okopírujte známý trik celebrit. Při širokém úsměvu schovejte jazyk za zuby a vyhnete se tak příliš širokému úsměvu a pootevřeným ústům, která nikdy nevypadají dobře.

7. Upravte si vlasy. Vynikajícím způsobem, jak docílit na fotkách oslnivě zářivé hřívy, je sprej, který dodává vlasům lesk. Před focením ho používají i celebrity, tak proč ne vy?

8. Zapomeňte na tělové silonky, které se krčí a přidávají vám zbytečně kila. Pokud se budete fotit před vánočním stromečkem v šatech, raději použijte sprej na nohy.

9. Nemáte po ruce tvářenku? Před focením se několikrát jemně štípněte do tváří. Docílíte stejného efektu.

10. Snímky, na nichž se lidé dívají přímo před sebe do objektivu, vypadají jen málokdy dobře. Místo toho se otočte lehce stranou (přibližně do pozice "dvojky" na ciferníku hodin), budete vypadat mnohem lépe.

11. Vyzkoušejte pro fotky pózu celebrit. Dejte si jednu ruku v boky, natočte se bokem a hlavu otočte směrem k objektivu. Může se vám to jevit jako klišé, ale budete tak vypadat štíhlejší.

12. V každém případě použijte při focení pudr. Mastná, lesklá pokožka nikdy nebude na fotkách vypadat dobře. Pudr použijte nejenom na obličej, ale i na krk.

13. Nepodceňujte pozadí a postavte se tam, kde vám "neporostou" z hlavy telefonní sloupy, stromy a další předměty. Vynikající je bílá zeď, vánoční stromek, nebo jiné méně členité pozadí.

14. Vyzkoušejte víc póz. Lidé, kteří mají pocit, že jsou nefotogeničtí, mají tendenci nechat se vyfotit na co nejméně snímků. Jenže tak nevědomky jen potvrzují svou teorii, protože fotograf nemá možnost vybrat ten nejlepší. Vyzkoušejte víc póz, experimentujte, hrajte si. Pak budete mít mnohem větší pravděpodobnost, že na některé z fotek se budete líbit i sami sobě.

15. Zapomeňte na "sýýýýr." Místo toho myslete na něco, co vám připadá legrační. Budete mít mnohem přirozenější úsměv, který nevypadá jako křeč.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Fotografování