Menu
Úvod  › 

11 charakteristik, které musí mít perfektní žena

Hnědé vlasy, široký úsměv, malá velikost bot, dlouhé nohy, velká prsa, úzké boky a mladší než vy. Známe vzorec na dokonalou ženu.

Jak si představujete dokonalou ženu? Vzrušující, chytrou, zábavnou a samozřejmě mimořádně pohlednou. Jak ale vypadá dokonalá žena podle vědců, kteří zkoumali, co přesně se mužům líbí?

1. Mladší než vy.

Podle výzkumu zveřejněného v magazínu Journal of Sex Research jsou muži nejspokojenější (ať už ve vztahu, nebo v sexu) s ženami, které jsou o dva až čtyři roky mladší než oni.

2. Směje se vašim vtipům.

Jakmile se směje všem vašim (i těm nejhloupějším) vtipům, je téměř jisté, že vás bude přitahovat. Kandští vědci totiž zjistili, že muži jsou absolutně hotoví z žen, kteří se smějí jejich vtipům. A podle výzkumu magazínu Men´s Health víc než pětasedmdesát procent mužů vyžaduje, aby jejich partnerky měly smysl pro humor.

3. Často se usmívá.

Podle studie zveřejněné v magazínu Emotion jsou pro muže atraktivnější ženy, které se často usmívají. Vědci ukazovali respondentkám fotografie různých žen a ty z nich, které se na snímcích usmívaly, byly označovány za jednoznačně přitažlivější.

4. Velká prsa.

Tohle skutečně není žádné překvapení, ale teď už je to i vědecky potvrzeno. Muži zkrátka milují ženy mimořádně obdařené v oblasti dekoltu. Velká prsa jsou prostě zárukou úspěchu u jakéhokoli muže.

5. Dlouhé nohy.

Čím delší nohy, tím lépe. Podle závěrů výzkumu z magazínu Human Behavior and Evolution Society muži jednoznačně preferují ženy s dlouhýma nohama. Vědci ukazovali respondentům fotografie různých žen, přičemž jako nejatraktivnější byly označeny ty s nejdelšíma nohama.

6. Malá velikost bot.

Tvrdíte, že byste se velikostí bot u ženy neřídili? Podle vědců ale tento ukazatel, respektive malé chodidlo, vyhodnocujete podvědomě. A čím menší noha, tím víc žensky daný "objekt" působí.

7. Úzké boky.

Ženy s úzkými boky jsou shledávány jedenáctkrát přitažlivější než ostatní. Údajně je to proto, že ukazují na kvalitnější genetickou výbavu.

8. Sexy kariéra.

Žena, která si buduje vlastní kariéru a dokáže si vydělat dostatek peněz je mnohem víc sexy než vydržovaná panička. Výzkum zveřejněný v magazínu American Journal of Sociology ukázal, že za ideální partnerku považují muži takovou ženu, která je ekonomicky nezávislá.

9. Inteligence.

Můžete si klidně nabrnknout největší sexbombu z celého okresu, pokud nebude vzdělaná a dostatečně inteligentní, stejně s ní spokojeni nebudete. Tvrdí to alespoň výzkum, jehož závěry byly publikovány v magazínu The Journal of Sex Research.

10. Červené oblečení.

Jestliže se vaše vyvolená obleče do červených šatů, odpustíte jí téměř všechno. Červeně oblečené ženy jsou totiž shledávány jako mnohem atraktivnější.

11. Hnědé vlasy.

Zapomeňte na profláklé blondýnky. Hnědovlasé ženy jsou označovány jako nejvíc přitažlivé. Alespoň to tvrdí britská studie z roku 2011.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články