Menu
Úvod  › 

Trápí tě lámavé nehty?

Měla bys ráda dlouhé drápky, které by se nelámaly, byly pevné a dobře vypadaly? Jenže příroda ti bohužel nadělila přesný opak. Se vším se dá bojovat!

Mám pro tebe pár tipů a rad, jak pečovat o své nehty, aby se nelámaly a byly zdravé. Za zkoušku nic nedáš, tak to zkus!

Vyživuj své nehty! Pro pevnost nehtů ti pomůže vápník, také hořčík, zinek a vitamin B a C. V případě že nejíš potraviny, které mají v sobě tyto složky obsažené, zvol doplňky stravy. V lékárně nebo drogerii pořídíš pilulky pro posílení nehtů a růst.

Trápí tě bílé tečky na nehtech? V tomto případě máš nedostatek bílkovin. Pomůže ti proti tomu také zinek a vitamin C.

Pravidelně prováděj manikúru! Péči o své nehty bys neměla zanedbávat. Stříhej si je, aby si udržely pěkný tvar (pokud máš nehty příliš tvrdé a stříhání nelze snadno, namoč je první do horké vody, změknou) a pomáhej si pilníčkem.

Dopřej nehtům luxus! Pokud toužíš po bělejších nehtech, pomůže ti citronová šťáva, jakož to lázeň. Olivový olej naopak nehty zpevní a nebudou se tolik lámat a třepit. V lázni nehty nechávej aspoň 5 minut. V drogerii se dají zakoupit různé olejíčky, které podporují zdravý růst nehtů. Pravidelně shrnuj kůžičku u nehtů (před každým lakováním). A nezapomínej ani hydratovat celé ruce krémem.

Zpevni nehty pomocí bezbarvého laku! Pokud neholduješ barevným lakům, přetři si nehty pouze bezbarvým. Ten ti nehty zpevní a nebudou se lámat. Vytvoří ochranný povrch. Dají se zakoupit také výživové laky, které budou tvůj nehet nejen chránit, zpevní ho, nebude se ohýbat a třepit a navíc jej vyživí.

Gelové nehty - ano nebo ne? Gel tvé nehty zpevní a nebudou se lámat. Spousta žen si v tomto "vynálezu" libuje. Bohužel však po sundání tvé nehty budou natolik poškozené a slabé, že budeš muset poté gellak používat pořád a pořád, abys to zakryla.

Pečlivě odlakovávej! Používej odlakovač bez acetonu. Aceton sice dokonale odlakuje každý lak, ale nehty vysušuje. Byly by pak oslabené a lámavé.

Vlož se do rukou profesionálů! Vždycky je tu ta možnost zajít do salónu za profesionálkou. Nehty ti ošetří, provede důkladnou manikúru a poradí ti, co dál.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Nehty