Menu
Úvod  › 

Lámavé a roztřepené nehty: Jak na ně

Lámavé, roztřepené, slabé a křehké. Zapomeňte na problémy a konečně si užijte takové nehty, jaké vídáte v reklamách. Stačí k tomu jen několik jednoduchých triků.

Většina žen má alespoň někdy problém se suchým, lámavými, roztřepenými, či jinak poškozenými nehty. Ačkoli v některých případech jsou slabé nehty vrozené a ovlivněné dědičností, existuje celá řada způsobů, jak se můžete těmto problémům s nehty vyhnout, nebo zničené nehty vyléčit. Představujeme vám některé z nich:

Koupel v olivovém oleje

Slabým a lámavým nehtům prospěje koupel v olivovém oleji. První měsíc je máčejte v extra panenském olivovém oleji každý den po dobu deseti až patnácti minut. Potom opakujte tuto proceduru dvakrát týdně. Tímto levným a nenáročným způsobem nehty zpevníte, předejdete jejich lámání a štěpení.

Užívejte vhodný krém

Denně byste měla masírovat kůžičku kolem nehtů i nehty samotné kvalitním krémem s obsahem vitamínu E. Nejlepšího výsledku dosáhnete, když budete krém vtírat večer těsně před tím, než půjdete spát.

Rukavice při domácích pracích

Když myjete nádobí, uklízíte, nebo pracujete na zahradě, vždy si navlékejte rukavice. Čistící prostředky a saponáty jsou k nehtům velmi agresivní, vysušují je, oslabují a ony se potom snáze lámou a štěpí.

Zázračné potraviny

Zařaďte do svého jídelníčku co nejvíc potravin bohatých na biotin, jako jsou játra, vařená vejce, celozrnné potraviny, květák, či avokádo. Kromě jiných zdravotních přínosů vám biotin pomůže posílit slabé nehty a při regeneraci zničených nehtů.

Nepřetěžujte nehty

Nikdy nepoužívejte své nehty jako nástroje. Otevírání plechovek a podobné aktivity dělejte jinými nástroji než svými nehty. Mechanické poškození je jedním z nejčastějších problémů, se kterými se vaše nehty musí vypořádat.

Užívejte multivitamíny

Vitamíny jsou pro zdraví nehtů stěžejní a jejich užívání dokáže s nehty skutečné zázraky. Nedostatek vitamínu A, vitamínu C a vápníku zodpovídá za suché a lámavé nehty. Denní užívání multivitamínových doplňků či doplňků s obsahem vápníku vám pomůže zlepšit zdraví vašich nehtů.

Nepoužívejte odlakovač

Nepoužívejte odlakovač víc než jednou nebo dvakrát za měsíc. Nikdy přitom nepoužívejte odlakovače, které obsahují aceton, který nehty vysušuje a ničí.

Dopřejte jim masáž

Masírování nehtů stimuluje zásobení krví, nehty potom rostou delší a jsou silnější. Masírujte nehty krémem a používat přitom můžete i masážní rukavici.

Pitný režim

Dostatečné zásobení organismu vodou má mnoho zdravotních přínosů prakticky pro každou oblast vašeho těla, a tedy i pro vaše nehty. Dostatečný přísun tekutin pomáhá udržovat nehty hydratované, chrání je před vysušováním a poškozením.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 stylových pravidel, která byste měla porušit
Co musíte udělat pro své nehty
7 jednoduchých testů vašeho zdraví