Menu
Úvod  › 

Gelové nehty si můžete udělat i doma

Nemáte štěstí na dlouhé a pevné nehty? Řešením pro vás mohou být nehty gelové a dokonce kvůli nim nemusíte už ani chodit k manikérce.

Součástí dobře upraveného vzhledu by měly být také precizně upravené nehty. Dokonalá manikúra je vizitkou každé ženy a dotváří její atraktivní vzhled. Možná však i vy patříte mezi ty ženy, které nemají štěstí na pevné nehty a nechat si je přirozeně dorůst dlouhé pro vás nepadá v úvahu. Ani v takovém případě se však reprezentativní ozdoby rukou vzdávat nemusíte. Stále větší oblibu si totiž v poslední době získávají takzvané gelové nehty.

Gelové nehty můžete nyní vidět na řadě žen a jejich variabilita je obrovská. Některé ženy si zakládají na decentních kratších nehtech, zatímco jiné upřednostňují delší a o něco extravagantnější "modely". Přirozeně si můžete zajít do některého ze salónů a nechat si gelové nehty udělat od manikérky, která se jejich modeláži věnuje. Druhou variantou je pořídit si veškeré potřebné vybavení domů a nehty si dělat sama. Pokud si domů pořídíte sadu na jejich modeláž, můžete si sama vytvořit přesně takové, které si představujete.

Proč byste si měly ale pořídit vlastní nehtové studio namísto chození k manikérce? Samotná aplikace gelových nehtů není konečná, průběžně je potřeba gelové nehty obnovovat a doplňovat. Za každou návštěvu salonu platíte. V případě, že si pořídíte vlastní nehtové studio, za které zaplatíte jen jednou, veškeré úpravy si pak můžete dělat dle potřeby.

Co se zdobení nehtů týká, existuje celá řada možností. Ke zdobení se používají různé pomůcky, šablony, barvičky, štětce, nalepovací dekorační pomůcky. Možnosti jsou skutečně široké a kterou z nich využijete, závisí jen na vaší představivosti a vkusu.

Jak dlouho vlastně nehty z gelu vydrží? Jakmile získáte určitou praxi, tvorba gelových nehtů vám nezabere příliš mnoho času a přitom mají gelové nehty poměrně vysokou odolnost. Jsou pevné a pružné. Lze s nimi tudíž provádět i běžné domácí práce a pokud si na ně budete dávat alespoň minimální pozor, vydrží vám velice dlouho. Je však důležité, abyste si zapamatovala, že v případě poškození se na gelové nehty používá vždy pilník a v žádném případě nůžky.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Tipy a triky pro hezčí nehty
Co musíte udělat pro své nehty
Lámavé a roztřepené nehty: Jak na ně
Co prozradí nehty o vašem zdraví
Co o vás říká lak na nehty