Menu
Úvod  › 

Jak přečkat premenstruační syndrom?

Premenstruační syndrom (PMS) není pro žádnou ženu zrovna nic příjemného. Nafouknutý pocit (plynatost), vypouklé bříško, zadržování vody v těle, různé chutě, kolísání nálad. Tělo jako jedna velkovýrobna na hormony. Právě toto období dává vzniknout mnoha vtipům ze strany silnějšího pohlaví. No buďme upřímné, mnohdy se není čemu divit. Premenstruačnímu syndromu se také říká syndrom sto padesáti potíží. Každá žena jej prožívá různě, nicméně některé rady se vám mohou hodit.

Jak na to?

Dostatek spánku

Jestliže právě v tomto období nedodržíte spánkový režim, mohou se dostavit mimo bolesti hlavy a celkové únavy i návaly úzkosti, sklíčenosti a špatná nálada. Naučte se odpočívat, relaxovat, choďte spát brzy a nevystavujte své tělo zbytečně velké zátěži.

Omezte sůl, cukr, smažené

Nestabilní hladina cukrů, nadměrná konzumace přesolených a smažených (nezdravých) potravin PMS ještě více zhoršuje. Zaměřte se tedy na konzumaci ovoce, zeleniny, pijte dostatek čisté vody a bylinkových čajů. Výtečná je na PMS například bazalka, která zmirňuje bolesti podbřišku.

S úsměvem jde všechno lépe

Pravdou je, že PMS je po čertech nepříjemné období a většinou přináší rozhozenou náladu a nesoulad. Nicméně úsměv je tou nejlepší zbraní, protože zmírňuje stres a má celkově blahodárné účinky. I když může jít o úsměv zcela křečovitý, zkuste pěstovat psychickou pohodu a vyhledávat úsměvné situace. Složitá rozhodování a řešení si nechte na jiné období.

Bylinky namísto kávy

Káva sice trochu nakopne, ale to dokáže i zelený čaj. Omezte v době PMS množství kávového kofeinu a vyměňte kafe za bylinky. Ke zmírnění bolesti podbřišku přispívá máta, kontryhel, bazalka, heřmánek a velmi výtečný je čaj lapacho.

Uvolňující bylinková koupel

Teplá koupel pomůže nejen od bolesti, ale přispěje i k celkové relaxaci a odpočinku. Dejte si na obličej třeba pleťovou masku, naložte se do aromatické koupele a pečujte o sebe s láskou. Aromaterapie je skvělým pomocníkem, jak přečkat PMS. Koupel podpořte třeba i aromatickou lampičkou a horkým bylinkovým čajem.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Ženy