Menu
Úvod  › 

Jak na bolestivou menstruaci pomocí bylinek?

K častým menstruačním problémům patří i bolesti podbřišku. Mohou být velmi intenzívní a přicházet ve vlnách. Nezřídka se k bolestem podbřišku přidruží o bolesti v bederní oblasti a nevolnost. Tyto obtíže může způsobovat i nedostatek kyseliny gama-linoleové. Ta se nachází v semínkách pupalky a brutnáku. To, že bylinky mohou pomáhat proti bolestivé menstruaci, je prastarý fakt.

To, co může ulevit od bolesti, jsou bylinky kombinované s teplem. Ideálním pomocníkem během menstruace je starý dobrý termofor. Přiložený na bedra či břicho dokáže značně ulevit. Co se vřele doporučuje během menstruace a těchto obtíží je odpočinek a relaxace. Ideální stav je, pokud si žena udělá čas, uvelebí se do pohodlného křesla, přiloží termofor a snaží se navodit klid a pohodu, přitom může popíjet bylinkový čaj. K bylinkám se ještě dostaneme. Proč je klid a pohoda rovněž tak důležitá?

Relaxace a odpočinek

Odpočinek a chvilka relaxace je výtečnou terapií pro ženy, které trpí menstruačními potížemi. Vyvolává totiž uvolnění a ztišení mysli, která má blahodárné účinky. Během odpočinku dochází k zmírnění úzkosti a nervozity, což zmírňuje bolesti, protože díky napětí a celkové únavě jsou problémy prožívány s mnohem větší dávkou emocí.

Jak užívat bylinky?

Bylinek na bolestivou menstruaci existuje vícero. Každému může vyhovovat jiná, proto je lépe vyzkoušet i více druhů bylinek. Bylinky nepomáhají v okamžiku, kdy už má žena menstruaci, ale popíjet by se měly už týden před očekávanou menstruací. Některé bylinky se doporučuje užívat i dlouhodobě, než žena zaznamená její účinek.

Které bylinky se na menstruaci doporučují? Jsou to:

  • Kontryhel

  • Šalvěj

  • Řebříček

  • Mateřídouška

  • Hluchavka

  • Bazalka

  • Třezalka

Čaj proti bolestem při menstruaci

Někdy můžete zkusit pouze jednu bylinku, ale nezřídka se setkáte se směsí bylin, které se vzájemně doplňují. Čaj proti bolestivé menstruaci připravíte tak, že smícháte po jedné lžičce šalvěje, řebříčku, třezalky a kontryhelu. Tuto směs zalijete 3 dl vroucí vody a necháte 10 minut louhovat, poté scedíte a pijete 2x denně teplý čaj.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Ženy