Menu
Úvod  › 

9 největších módních mýtů

Boty vždy musí ladit s kabelkou. Zlaté a stříbrné šperky se nekombinují. Malé ženy by měly zapomenout na maxišaty a různé vzory se nikdy nenosí dohromady. Představujeme vám devět nesmrtelných módních hříchů, které už jsou dávno přežité.

Mýtus: Černá a modrá nejdou dohromady.

Pokud jste zůstala v zajetí mýtu, že černá s modrou se nemají kombinovat, klidně na něj můžete zapomenout. Modrá a černá barva jdou bez problémů dohromady. Vsaďte však na barevně výrazné doplňky, aby výsledný dojem nebyl mdlý. Například když zkombinujete džíny s černým svetrem, přidejte červené boty a výraznou rtěnku, abyste celku dodali větší šmrnc. Stejně tak vám pomohou kontrasty, kdy například námořnicky modré sako zkombinujete s černou sukní a doplníte bílým tričkem.

Mýtus: Zlaté a stříbrné doplňky nikdy nekombinujte.

Oproti zažitému mýtu je naopak kombinace zlatých a stříbrných doplňků největším módním hitem. I v obchodech se stále častěji objevují šperky, které kombinují oba dva kovy. Dbejte pouze na to, aby k sobě šperky ladily designem a u náhrdelníků i délkou. Pamatujte si také, že v tomto ohledu platí víc než kdy jindy, že v jednoduchosti je krása. Přemíra šperků (z jakéhokoli kovu) bude působit vždy spíš lacině než vznešeně.

Mýtus: Horizontální pruhy rozšiřují.

Jeden z nejzažitějších a nesmrtelných mýtů praví, že horizontální pruhy vaší postavu rozšíří, zatímco vertikální ji naopak zúží. Jenže to je pouhá pověra. Podle studie provedené na University of New York nevnímají lidé horizontální pruhy jaho rozšiřující, ale naopak v nich jejich nositelé vypadají štíhlejší. Je však potřeba dbát na to, aby nezabíraly příliš velkou plochu. Pokud tedy chcete vypadat štíhlejší, oblékněte si například přes pruhované triko jednobarevné sako.

Mýtus: Vysoké ženy by neměly nosit podpatky.

Podpatky rozhodně neslouží k tomu, aby vám přidaly centimetry, ale dokáží vytvarovat vaše nohy do svůdného tvaru a budete vypadat štíhlejší. Bez problémů je mohou nosit i vysoké ženy - přihrají vám elegantnější chůzi i siluetu.

Mýtus: Potisky se nikdy nemíchají.

Tento módní mýtus už je dávno přežitý. Různé potisky můžete bez problémů zkombinovat, pokud tak uděláte s citem. Pruhy jsou například velmi dobře dohromady s květinovými tisky, zvolte však pouze jeden dominantní vzor a doplňte ho drobnějším potiskem, aby si oči pozorovatelů mohly "odpočinout" a soustředit se pouze na jednu plochu.

Mýtus: Lesklé látky se hodí pouze na večer.

Lesklé a třipytivé látky rozhodně nejsou určeny pouze na večer a můžete je bez obav nosit i na běžné denní příležitosti. Třpytivý top například doplňte elegantními kalhotami, nebo obyčejnými džínami a sakem. Dbejte však na to, aby třpytivých věcí nebylo příliš, proto už nekombinujte třpytivé oblečení s nápadnými doplňky, šperky a podobně.

Mýtus: Dlouhé šaty se nehodí pro malé ženy.

I když vám příroda nenadělila přemíru centimetrů, nemusíte se kvůli tomu vzdávat maxišatů. V dlouhýchc šatech budete vypadat mimořádně žensky a elegantně. Rozhodně byste se však měla vyhýbat sukním a šatům v délce po kolena, které vás skutečně opticky "zkrátí."

Mýtus: Nenoste víc než jednu sytou barvu.

Kombinování jasných a sytých barev nepředstavuje žádný problém, pokud tak učiníte s rozmyslem. Jestliže například zkombinujete sytě barevné boty a kabelkou jiné barvy a utlumíte výsledný dojem barevně neutrální sukní, budete působit stylově a moderně.

Mýtus: Boty a kabelka musí barevně ladit.

Modní pravidlo, podle kterého se řídily naše babičku už je dávno přežité a boty s kabelkou skutečně nemusí mít stejný barevný odstín, ba dokonce ani stejnou barvu. Nebojte se experimentování, budete překvapena, jak kombinace různě barevných doplňků vypadá mladistvě.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Móda