Menu
Úvod  › 

Nový módní trend: Když žena líbá ženu

Dvě, vášnivě se líbající, ženy jsou nejen erotickým zážitkem ale i novým trendem. Jde o lesbickou epidemii, nebo novou hru?

Britney ve vášnivém objetí s Madonnou, Scarlett Johansson a Sandra Bullock. Z líbajících žen se stává nový módní trend. Ženy se líbají v barech, na ulicích i v soukromí - zejména pokud se jedná o vysokoškolské studentky.

Samozřejmě, že vášnivý polibek, kterému se poddávají dvě ženy, není ničím novým. Nová je otevřenost, se kterou se ženy na veřejnosti líbají, a která z tohoto jevu dělá nový fenomén. Sociologové z kalifornské univerzity udělali celonárodní průzkum a zjistili, že méně než dvě procenta žen považuje sama sebe za lesbičky nebo bisexuálky. Nicméně celých osm procent žen uvádělo, že pociťují příjemné pocity i přitažlivost při intimnějším styku se stejným pohlavím.

Podle sociologů veřejné polibky ženských celebrit líbací mánii odstartovaly a prolomily tabu, které kolem takto intimních projevů sexuality panovalo. Hlavním hnacím motorem je však touha, přitažlivost a také touha po pozornosti veřejnosti. Odborníci tvrdí, že pikantnost celé záležitosti dodává skutečnost, že tyto charakteristiky jsou tradičně připisovány spíše mužům. To je také důvod, proč se ženy většinou líbají na večírcích, kde je zajištěna dostatečná pozornost okolí a zároveň alkohol odbourává zábrany. "Pokud chci upoutat pozornost okolních mužů, není snazší způsob než se začít líbat s nějakou další ženou," uvedla v rozhovorech jedna z účastnic výzkumu.

Poněkud jiný názor mají na líbání žen feministky, které tvrdí, když se dvě ženy líbají, vyrovnávají tím nerovnováhu mezi muži a ženami. Pokud na líbající ženy zírají všichni muži v okolí, získávají tak ženy nad nimi pomyslnou převahu. Ženský polibek je v podstatě hrou, který ženy předvádějí přihlížejícímu publiku, a ze kterého jsou vyloučeni všichni přítomní muži, odkázaní jen na roli diváků.

Líbající se ženy nechtějí být považovány za lesbičky, ani tak samy sebe nevnímají. Polibkem se ženou prezentují samy sebe jako otevřené všem novým podnětům, ochotné k experimentům. Líbáním s jinou ženou tak v podstatě jen zvýrazňují svou přitažlivost a používají tento akt jako způsob svádění mužů.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 signálů, že opravdu neumíte líbat
50 věcí, které by ženy chtěly, abyste věděl
11 věcí, které nevíte o líbání
Kurz líbání: Co dělat a na co zapomenout
8 důvodů, proč byste se měli častěji líbat