Menu
Úvod  › 

Módní trendy, které vám zničí zdraví

Úzké džíny, vysoké podpatky, žabky, tvarující spodní prádlo. Představujeme vám hitparádu módních trendů, které vám zničí zdraví.

Snažíte se následovat módní trendy? Některé z nich mohou být však pro vaše zdraví vražedné. Zjišťovali jsme, které módní výstřelky je lepší si odpustit:

Vysoké podpatky

Je obecně známo, že vysoké podpatky dokáží vykouzlit velmi svůdnou siluetu ženské nožky, ale když to s jejich výškou přeženete, koledujete si o závažné zdravotní problémy. Podle odborníků jsou pro vaše zdraví bezpečné boty s podpatkem vysokým maximálně pět centimetrů, jinak riskujete únavové zlomeniny nohy, vymknuté kotníky a zkrácené Achillovy šlachy. V botách s vysokými podpatky trpí ale nejenom chodidlo, ale i kolena, na které je kladena obrovská zátěž. Kromě toho se v nepřirozeném úhlu ocitají i vaše boky, což zase vychyluje páteř. A to všechno je spojeno s výraznými zdravotními problémy a bolestmi.

Upnuté džíny

Máte strach, aby vaše pozadí vypadalo dostatečně atraktivně, proto si v obchodě vybíráte co nejužší džíny? V pořádku. Potom byste ale měli počítat s tím, že vás možná postihnou problémy s trávením, protože svůj trávicí systém v podstatě "přeštípnete" úzkým pasem. Stejně tak vám z příliš úzkých džín hrozí problém, který se odborně nazývá meralgie paresthetica, a jde vlastně o brnění způsobené podrážděním nervů v nohách, které jsou příliš sevřené těsnou látkou. Kromě brnění se může objevit i pocit pálení, mravenčení, znecitlivění, nebo pálivé bolesti.

Žabky

Ano, jsou pohodlné, neformální a neškrtící, tak kde může být problém? Velké mínus je, podle odborníků, v tom, že neposkytují noze při chůzi absolutně žádnou podporu, takže má tencenci k zhroucení klenby chodidla, vymknutí kotníku i vykloubení prstů. Navíc se při chůzi prsty nohy dostávají do nepřirozeného úhlu, který se poté promítá i do postavení boků, kolen a páteře.

Tvarovací prádlo

V reklamě to vypadá naprosto ideálně a slibuje, že vám během sekundy vykouzlí ploché břicho a miniaturní zadek. Problém je v tom, že tvarující prádlo tlačí na váš žaludek a tím může způsobit pálení žáhy. Navíc zhoršuje trávení.

Nadměrné tašky

Jsou módní a právě tuhle sezónu jsou v kurzu. Nicméně nadměrné tašky či oversize kabelky, chcete-li, vychylují vaši páteř na jednu stranu, vedou k jejím bolestem, bolestem ramen i hlavy v důsledku přetížení krční páteře. Při dlouhodobém nošení potom hrozí dokonce i degenerativní změny kloubů.

Tanga

Máte pocit, že vám tak malý kousek látky, jako jsou kalhotky tanga, nemůže v ničem uškodit? Omyl. Právě prostřednictvím kalhotek typu tanga, respektive jejich jemným posunem při chůzi, může docházet k přenosu bakterií z oblasti konečníku do oblasti vagíny a zvyšovat tak riziko vzniku nepříjemných zánětů.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Móda