Menu
Úvod  › 

Módní pravidla: Jak nosit šortky

Nutností této sezóny jsou šortky. Nosí je všichni, zamilovali se do nich návrháři a vybírat můžete z nepřeberného množství střihů a délek. Móda šortek ale vyžaduje respektování určitých pravidel. Znáte je?

Spolu s paprsky jarního slunce nastupuje na scénu nový módní trend: šortky. Když se objevily na přehlídkových molech a vypuklo šortkové šílenství, spoustu žen zachvátila panika. Na vystavování nohou musíte mít nejen odvahu, ale i určité tělesné proporce, a ani v tom případě není povoleno vše. Tady jsou pravidla nošení šortek, která musíte respektovat:

Když je vám dvacet

Ve dvaceti si můžete dovolit nosit ty nejšílenější šortky, které v obchodech vůbec objevíte. Dovolená je kůže, superkrátké džínové, sladce romantické i infantilní s potiskem. Pokud máte přiměřeně štíhlé nohy, záleží jen na vás, jaký vzhled zvolíte a jaký styl je vám nejbližší. O toho se odvíjí i volba doplňků, které budete k šortkám nosit. Můžete sáhnout po měkkých balerínkách, páskových sandálech, keckách i lodičkách na podpatku. Horkým hitem je takzvaný nahý vzhled, tedy tělové tóny.

Když je vám třicet

Ve třiceti máte pořád ještě pevné tělo, svalnaté štíhlé nohy, ale už musíte své postavě trochu pomáhat a nejde to úplně automaticky. Možná na sobě také začínáte pozorovat celulitidu, případně vám po porodu zůstaly strie. Po třicítce už byste se zkrátka měla vyvarovat těch nejkratších délek šortek a přizpůsobit délku nohavic své formě. To samé platí v případě materiálů; váš šéf zřejmě nebude radostí bez sebe, když do kanceláře přicupitáte v kožených šortkách. Budou vám slušet například hedvábné šortky, nebo jiné lehké materiály. Na oficiální příležitosti sáhněte po tmavých šortkách, košili pánského střihu a vestičce. Dovolit si můžete stále džínové modely. Dbejte však na kvalitní doplňky a sladěný vzhled.

Když je vám čtyřicet

Čtyřicítka vůbec není důvod k tomu, abyste se zříkala šortek. Jako inspiraci si můžete vzít Sarah Jessicu Parker, která bez šortek nedá ani ránu. Skvěle budete vypadat v klasických khaki šortkách, doplněných koženými páskovými sandály na vysokém podpatku. O víkendu je doplníte keckami, nebo koženými pantoflemi a rázem získáte neoficiální outfit. Pokud nemáte nohy primabaleríny, raději sáhněte po prodloužených délkách od půlky stehen ke kolenům. Trefu do černého letos představuje i námořnický styl. Klasické bílé nebo tmavě modré šortky v šatníku zcela jistě zužitkujete a navíc jsou kombinovatelné prakticky se vším.

Když je vám padesát

Ani v padesáti se módního trendu šortek nemusíte vzdávat. Upřímně si však přiznejte, že vaše postava není již zcela totožná s tou, kterou jste vlastnila ve dvaceti, a proto je nezbytné investovat do kvalitně propracovaného modelu, který vám bude dokonale sedět. V žádném případě nespoléhejte na to, že těch několik centimetrů přetékajících přes pásek shodíte. Kupte si zkrátka šortky, které vám dokonale padnou. Volte délku ke kolenům a spíše klasický střih. Inspirací vám může být například Meryl Streepová ve filmu Mamma Mia. Doplníte-li šortky klasickou košilí a sandály na podpatku, nemůžete šlápnout vedle.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 stylových pravidel, která byste měla porušit
Jak vybrat podprsenku: Krok za krokem
10 kousků, které musí váš šatník obsahovat
10 módních trendů, které musíte mít