Menu
Úvod  › 

Největší módní faux pas, kterých se muži dopouštějí v létě

Ledvinka, zlatý nebo stříbrný řetěz, džínové kraťasy či procházka po městě nahoře bez. To jsou věci, které se nedají tolerovat ani Bradu Pittovi, natožpak vám.

Vyjděte v létě do českých ulic a nebudete se stačit divit, co jsou si schopni muži ještě stále schopni navléct si na sebe a vyjít v tom ven. Představujeme vám přehlídku největších letních příšerností, které stále můžete vidět:

Síťované tílko

Je hodně těžké rozhodnout, co je horší, jestli rádoby muži v síťovaných tílkách, ze kterých se jim derou chlupy, nebo taťkové, co se producírují po ulicích "nahoře bez." V Evropě je skutečně jen velmi málo míst, kde byste mohli ve městě potkat chlapíka, který má propocené tričko zastrčené za pásek kalhot, natřásá svým pivním břichem a obšťastňuje okolí svým živočišným odérem. Česká republika je však výjimkou, protože tady takových exponátů potkáte stále ještě celá stádečka. Jakmile bude vstup do společnosti pro muže nahoře bez pokutován, léto bude o mnoho snesitelnější.

Ponožky v sandálech

Bylo to tu už tisíckrát a je to tu zase. Ponožky v sandálech jsou zkrátka nerespektovatelným a netolerovatelným faux pas, na kterém nic nezmění ani výmluvy o zpocených nohách a tlačících páscích. Smyslem sandálů je maximální "větrání" nohou a pokud nutně musíte nosit ponožky, zkrátka investujte do plátěných tenisek, ve kterých nebudete vypadat jako vidlák. Větším krokem mimo už snad mohou být pouze bílé ponožky v sandálech. A mimochodem, do tenisek k šortkám patří pouze a jen nízké sportovní ponožky. Jedinou výjimku tvoří tenisový zápas, kdy můžete obléci bílé dlouhé ponožky.

Ledvinka

Pokud se vám váš hřebínek a kapesník nevejdou do kapsy a musíte kvůli nim přepásat své pivní břicho ledvinkou s firemním logem, raději se choďte česat domů. Ledvinka nevypadá dobře nikdy a na nikom, tak si přestaňte nalhávat, že právě vy budete výjimkou. Nebudete.

Džínové kraťasy

Možná je nosil váš otec na koncert Alphaville či Pala Habery, ale časy, kdy se muži v džínových kraťasech považovali za sexy úkaz už jsou dávno pryč. Naštěstí. Horší zásah se vám podaří už snad jen v případě, že byste ještě někde objevili kraťasy s roztřepenými okraji. Pokud chcete nosit džínové šortky, je vám přáno, ale jejich délka musí být minimálně po kolena. Cokoli pod zadek je pro vás doživotně zapovězené.

Zlatý nebo stříbrný řetěz

Je s podivem, kolik českých mužů je ochotno si dobrovolně tuhle příšernost navléknout a ještě si ji vyložit na tričko, aby ji náhodou nikdo nepřehlédl. Řetízky u mužů vypadají obecně poněkud divně, ale u tenkého vkusného řetízku máte ještě jakousi naději, že si ho nikdo nevšimne. U blýskavého řetězu v síle a tloušťce, která by udržela i vzteklého býka, nic podobného nehrozí. Pokud jste se zapomněli v éře ukrajinské mafie, je načase se probudit a zlatý či stříbrný řetěz, spolu s fialovým sakem, odkázat místnímu muzeu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Móda pro muže: Co nosit v létě
Pro muže: Jak (ne)nosit žabky
Vyberte si trenky podle postavy
Trendy v pánské módě pro letošní jaro