Menu
Úvod  › 

Jak poznat, že bude dobrým otcem?

Jste spolu už dlouho, přemýšlíte o něm jako o možném otci svých dětí, ale zatím si nejste jistá, jestli je to ten pravý? Následující signály napovídají, že v něm otcovské kvality rozhodně dřímou.

1. Pomáhá vám v domácnosti.

Považuje za dostatečný vklad do domácnosti, když zvedne nohy na pohovku, zatímco vy kolem něj luxujete? Potom si ho jako potenciálního otce svých dětí ještě rozmyslete. Dobří otcové už dávno před narozením dítěte považují za automatické, že veškeré povinnosti v domácnosti rozhodně neleží pouze na ramenech ženy a nečiní jim problém zapojit se do nich. A jestliže pomáhá s domácností už před narozením dítěte, nebude se zdráhat vykoupat, přebalit, nebo nakrmit, když budete potřebovat.

2. Nevadí mu stres.

Je jedno, jestli z něj máte pocit, že by vás dokázal zachránit ve sněhové bouři uprostřed velehor, nebo jestli vás provede úspěšně nástrahami rodinné oslavy s protivnými příbuznými. Jakmile zvládá stres bez větších problémů, budete se na něj moci spolehnout i v tak vypjatých obdobích rodičovství, jako jsou probdělé noci, dětské nemoci, nebo pubertální výlevy.

3. Bere život s nadhledem.

Hroutí se předem z problémů, které ještě nenastaly, nebo se dokáže nad starosti povznést a dokonce je brát i s humorem? Jestliže jste odpověděla druhou možností, můžete mu připsat další bod do otcovského dotazníku.

4. Stojí za vámi.

Nemá cenu předstírat, že rodičovství je vždy procházka růžovým sadem a že jím proplujete bez jakýchkoli zádrhelů. A právě v rodičovské roli je víc než kdy jindy důležité, abyste dokázali stát jeden za druhým a mohli jste se na sebe spolehnout.

5. Má psa.

Jestliže má váš přítel psa, nebo jiné domácí zvíře, je téměř jisté, že je připraven i na otcovství. Ví totiž moc dobře, co obnáší starost o někoho jiného, kdy nemůže odjet na dovolenou, aniž by zajistil hlídání, kdy mu někdo počůrá, nebo pozvrací novou pohovku... zkrátka všechno, co otcovství obnáší.

6. Respektuje vaše potřeby.

Nepřivlastňuje si vás pro sebe a chápe, že potřebujete svůj vlastní prostor i relax. Proto vás povzbuzuje, když jdete s kamarádkami na víno, nedělá mu problém odvézt vás na dámský víkend a je rád, když si odpočinete na masáži. Jestliže má takový vyrovnaný a rozumný postoj už před tím, než si pořídíte dítě, lze očekávat, že ani poté od vás nebude vyžadovat, abyste se stala matkou na dvě stě procent.

7. Dokáže se omezit.

Máte horečku a on bez problémů zruší fotbal i hospodu s kamarády, aby vám mohl měnit obklady a vařit čaj? Umí se přizpůsobit a čas od času udělá ústupek, aby se mohl uskutečnit program podle vašeho přání a preferencí? Jakmile umí hledat kompromis a dokáže dělat ústupky, našla jste muže s tím nejlepším otcovským předpokladem.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Tatínci