Menu
Úvod  › 

Výběrové řízení na otce

Kandidát musí být schopný bezpečně řídit motorová vozidla ve velkém hluku, při neustálém vyrušování, poklepávání na ramena, hlavu a tahání za různé části těla.!

Pozice: Otec

Popis zaměstnání: Dlouhodobé zaměstnání na nekonečný úvazek ve velmi chaotickém prostředí. Uchazeč musí prokázat vynikající komunikační a organizační schopnosti a schopnost nepřetržité koncentrace. Pracovní pozice vyžaduje plné nasazení i o víkendech a předpokládá se čtyřiadvacetihodinová pracovní doba, nebo alespoň pohotovost na telefonu. Příležitostně je vyžadováno noční cestování, cesty na místa, která vás vůbec nebudou zajímat a účast na akcích, kde budete především zívat. Cestovní náklady nebudou proplaceny.

Náplň práce: Očekává se, že kandidát bude dokonale obeznámený s tak zásadními schopnostmi, jako je čištění nosu, asistování při toaletě, nebo vyprošťování dětských rukou zaseklých do automatu na sladkosti. Dále se očekávají mimořádné vyjednávací schopnosti, řešení krizových situací a schopnost jednat ve velkém stresu. Základní chirurgické minimum a znalost šití ran je výhodou. Nutností pro inzerovanou pozici je schopnost přerozdělování finančních prostředků pod značným tlakem a odolávání argumentům typu: "Ale u nás ve třídě to mají všichni." Částečná hluchota je na tomto místě výhodou.

Kandidát musí být schopný bezpečně řídit motorová vozidla ve velkém hluku, při neustálém vyrušování, poklepávání na ramena, hlavu a tahání za různé části těla. Při řízení vozidla se očekává, že bude spravedlivě řešit a rozsuzovat nejrůznější zásadní hádky a v mezičase musí být schopný zpívat, zahrát divadlo (přičemž bude představovat všechny obsazené postavy), hrát slovní fotbal, sledovat živočichy, dopravní prostředky i osoby podél silnice a včas na ně upozorňovat.

Zcela elementární je schopnost nadhledu a patřičného odstupu od neustálé kritiky a občasných záchvatů nenávisti, které se dostavují zejména v prepubertálním, pubertálním a postpubertálním období spolupracovníků. Dále musí být uchazeč schopný odmítat čtyři pětiny požadavků na něj kladených a donekonečna argumentovat a obhajovat své stanovisko (a počítat s tím, že nebude pochopen). Náplní práce je jednání s klienty různých věkových skupin a mentálních schopností.

Vyžaduje se velká tělesná kondice a zdatnost. Kandidát bude čas od času utíkat na autobus s jedním spolupracovníkem za krkem, dalším v náručí a kufrem v ruce. Musí být schopný vynést do třetího patra bez výtahu dětský kočárek, rodinné balení minerální vody a čtyři kila pomerančů; to vše najednou a bez výraznější újmy kterékoli položky. Pokud přitom dokáže ještě zazpívat "skákal pes přes oves", je to považováno za pozitivum.

Je vysoce žádoucí, aby uchazeč o tuto pozici zvládal různé technické výzvy a záležitosti od oprav toalety ucpané látkovými plenkami, přes nekonečné vyměňování baterií v různorodých hračkách, až po vyprošťování osob uvězněných v zimní bundě s pokaženým zipem. Za zcela nezbytnou vlastnost je považována schopnost v jednom okamžiku telefonovat, číst maily a řešit slovní úlohu z trojčlenky.

Kariérní postup a možnost povýšení: Absolutně žádná. Uchazeč bude pracovat na stejné pozici roky bez nároku na dovolenou, povýšení, či důchod.

Předchozí zkušenosti: Za výhodu se považují předchozí pracovní zkušenosti na pozici vězeňský dozorce, horník, maratónský běžec, psycholog, sociální pracovník, učitel, vychovatel v nápravném ústavu pro mládež, pracovník v protialkoholní léčebně, boxer, finanční analytik, pilot Formule 1, anesteziolog...

Platové ohodnocení: Pozice s sebou nese nepřetržité výdaje, které se s postupem času pouze zvyšují. Výše platu je proměnlivá a obvykle se sestává z ocucaného lízátka, pecky z broskve a několika polibků.

Benefity: Kandidáti nemohou počítat s žádným příspěvkem na důchodové připojištění, soukromou zdravotní péči, dovolenou, nebo stravenkami.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
30 signálů, že jste rodič - mazák
10 jednoduchých pravidel, pro randění s mojí dcerou
Nejvtipnější odpovědi z těhotenských poraden