Menu
Úvod  › 

6 věcí, které chápou jen matky synů

Neustále bojují, soutěží, musí mít všechno úplně stejné jako kamarádi a ze všeho dokáží udělat zbraň. Pokud máte doma syna, jsou vám tyto charakteristiky důvěrně známé a vaše kamarádky s holčičkami nad nimi jen kroutí hlavou.

1. Neustále bojují.

Klidně jim můžete až do pěti let pouštět v televizi jen krtečka a číst mírumilovné pohádky. Jakmile se dostane do společnosti ostatních chlapečků, popadne nejbližší klacek a začne s ním šermovat, jako kdyby se celý život nedíval na nic jiného než na rytířské souboje a kung-fu souboje. Mají to zkrátka v krvi.

2. Perou se.

Zvuky, při kterých vám stydne v žilách krev, a které se ozývají ze zadní části auta, kde se vaše ratolesti rvou o to, kdo bude sedět na kterém místě, vás mohou nechávat zcela v klidu. Kluci to berou prostě jako otázku cti, aby získali tu hračku, místo, nebo holku, které si vyhlédli. A budou o ně bojovat do roztrhání těla.

3. Neuklízí.

Klidně se je to snažte naučit, možná v nich nějaká zbytky těchto znalostí a schopností zůstanou i do dospělosti - ale raději s tím nepočítejte. Zatímco holčičky intuitivně napodobují své matky i při domácích pracích, kluci si nakreslí do prachu na nábytku prstem silnice, po kterých budou jezdit svými autíčky a voda na mytí nádobí je bude zajímat jen jako možný zdroj bublin.

4. Prdění a krkání je zábava.

Jeho tělesné projevy připomínají otrlého námořníka a když se mu podaří vyloudit nějaký extra hlasitý zvuk tohoto ražení, spokojeně se zachechtá a rozhlédne se, jestli má dostatečně početné obecenstvo. A je úplně jedno, kolikrát mu opakujete, že nejde o nijak vtipnou záležitost, pro něj bude stále platit: čím hlasitější, tím lepší.

5. Všechno musí mít stejné.

Má jeho kamarád z hřiště mikinu se šmouly? On ji chce také. Mají jeho kamarádi autíčka na setrvačník? Vsaďte se, že je půjdete koupit už odpoledne také. A chraňbůh jestli neseženete naprosto stejné.

6. Pořád soutěží.

Běhání, jízda na kole, šplhání po stromech... ať dělá cokoli, neustále v tom musí být první, jinak pro něj přestane slunce svítit. Se všemi kolem sebe soutěží, poměřuje se a samozřejmě musí za každou cenu vyhrát.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články