Menu
Úvod  › 

15 signálů, že jste matkou holčičky

Matky synů to nikdy nepochopí, ale každá žena, která má doma svou ženskou miniverzi, to moc dobře zná. Podle následujících signálů se totiž bezpečně poznají matky dcer.

1. Ve vaší kabelce se v kteroukoli denní i noční hodinu nachází minimálně sedmnáct sponek, čelenek a gumiček do vlasů v duhových barvách. O pestrobarevných náramcích z gumiček ani nemluvě.

2. Pokud je vaše dcera v pubertě, jste dokonale obeznámena se všemi zkratkami používanými na sociálních sítích. Občas vám OMG nebo LOL uklouzne i ve vaší mailové komunikaci.

3. Víte, že každá nová aktivita si žádá naprosto nový outfit - a tomu předchází období zkoušení. Takže i vycházka pro deset housek do večerky na rohu zabere minimálně půl hodiny. S tím je zkrátka nutné počítat.

4. Každý, ale skutečně každý, den perete. Tato aktivita má přímou souvislost s bodem tři.

5. Zatímco matky ostatních chlapečků na hřišti si nevzrušeně povídají, vy neustále odbíháte řešit různé odřeninky, škrábnutí, puchýřky a bolístky z prolézaček. Což nutně vyvrcholí v to, že další půl hodiny stojíte u houpačky a houpete a houpete a houpete.

6. Na pohotovost obvykle nejezdíte s rozseklou hlavou, ani vykloubenými končetinami, ale s vdechnutými korálky a podobnými věcmi.

7. Každé vycpané zvíře ve vašem domě má jméno. A od vás se očekává, že si je všechny budete pamatovat.

8. Umíte přehrát kteroukoli scénu z Ledového království, ztvárnit jakoukoli postavu a to všechno naprosto kdykoli (tedy i v autobuse plném lidí).

9. Nejdřív budete sedět na vystoupení Michala z Kouzelné školky, pak Adama Mišíka... a kupodivu nebudete trpět tolik, jak jste předpokládala (i když byste to samozřejmě nahlas nepřiznala).

10. Netroufáte si nechat bez dozoru mouku, nebo jakékoli jiné ingredience na vaření, protože to obvykle skončí katastrofou.

11. Kroužky a sporty vybíráte výhradně podle toho, jestli se vybavení na ně prodává v barvách, které vaší princezně sluší.

12. Raději ani nepočítáte částku, kterou jste už utratila za nejrůznější verze koníků, poníků, jednorožců, princezen a víl.

13. Vyžaduje se od vás, abyste zvládla všechny typy drdolů, copů a dalších účesů, které kdy na sobě měla jakákoli princezna nebo jiná pohádková postava ženského pohlaví - a uměla je na počkání udělat na dívčí hlavě, hřívě poníka, koníka, jednorožce, či panenky.

14. Všechno ve vaší koupelně je zapatlané růžovým lakem na nehty.

15. S výběrem narozeninových a vánočních dárků nemáte nejmenší problém. Vlastně je pro vás nejtěžší udržet se při nákupech na uzdě.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak počít holčičku?
7 věci, které by měl otec naučit svou dceru
10 jednoduchých pravidel, pro randění s mojí dcerou
8 věcí, které vám nikdo neřekl o výchově dívek
7 věcí, které by měli otcové dcer dělat