Menu
Úvod  › 

7 věcí, které skutečně neříkejte svobodným matkám

Možná to nemyslíte špatně, ale než plácnete něco z následujícího ve společnosti svobodné matky, raději se plácněte přes ústa.

Svobodné matky už sice nevzbuzují takové vášně jako před několika desítkami let, nicméně je až neuvěřitelné, kolik lidí má i v jednadvacátém století potřebu komentovat ženu, která vychovává své dítě bez partnera. Za následující věty byste však měli skutečně kousnout do jazyka:

1. "Víš, kdo je otec?"

Dřív, než vyslovíte tuhle větu, dejte si pár facek patřičné razance. Nebo vás napadá něco jiného, co by vám mohla dotyčná odpovědět, kromě: "Hele, fakt nevím. Mám pět, nebo šest kandidátů, ale znáš to, byl to fakt hustej večírek. Děkuju pěkně za optání." Jen málo vět vyjadřuje takovou sociální demenci jako toto prohlášení.

2. "A jak to máš vlastně s chlapama?"

Je až neuvěřitelné, jak mají lidé touhu svobodnou matku za každou cenu s někým "spárovat." Jakmile se objeví ve společnosti jakéhokoli muže, spustí tím lavinu dohadů, jestli se nejedná náhodou o otce dítěte, nebo o kandidáta na náhradního otce. A vsaďte své boty, že dotyčná bude nadšením bez sebe, až podobnou větu uslyší každý týden několikrát v několika variantách.

3. "Tak alespoň bereš větší dávky."

Jasně, původně sice chtěla kompletní rodinu, ale pak si řekla, že těch pár stovek navíc dítěti bohatě vynahradí otce. Jednoduchou kalkulací dospěla k tomu, že bude nejlepší, pokud bude své dítě vychovávat sama, bude k němu sama v noci vstávat, utírat mu zadek a řešit všechno, co rodičovství přináší. Zkrátka, neberte to!

4. "Někdy se také cítím jako svobodná matka - i když jsem vdaná."

A co má být zase tohle? Touhle podivnou větou chcete vyjádřit svobodné matce svou solidaritu, nebo si jen postěžovat na svůj těžký úděl? Věřte tomu, že rozhodně nevíte, jak se cítí svobodná matka a jak je tato role občas obtížná, dokud si to nevyzkoušíte na vlastní kůži.

5. "Můžeš si za to sama."

Kdokoli (včetně rodičů svobodné matky) pronese tuto větu, koleduje si o fyzický útok. Buďte ujištěni, že ne všechny děti svobodných matek vznikly tak, že se jejich zploditelka zpila do němoty na mejdanu a dopřála si hromadný sex bez ochrany.

6. "Alespoň si můžeš užívat sexu."

To víte, že ano! Dítě, které vyžaduje prakticky neustálou péči, občas stůně, téměř dva roky ho musíte přebalovat, rok krmit, vymýšlet mu program, věnovat se mu, vychovávat..., je téměř dokonalým afrodisiakem. Takže jakmile dítě usne, svobodná matka dodělá resty do práce, vyžehlí horu prádla, navaří na další den a zkontroluje úkoly, je plná energie, aby vyrazila do víru nočního života a ulovila si vášnivého milence.

7. "Byla jsi ve spermobance?"

Zkuste se zamyslet nad tím, jaké varianty odpovědí na tuto otázku existují. I kdyby to byla pravda, máte skutečně dojem, že by vám to dotyčná veřejně odsouhlasila? A pokud to pravda není, opět touto otázkou dáváte pouze najevo svou omezenost a limitovanou sociální inteligenci.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Věci, bez kterých se rodiče dětí neobejdou
7 věcí, kvůli kterým nemusíte mít pocit viny
20 životních lekcí z dětského hřiště
Mateřský slovník: 15 nejpoužívanějších výrazů
20 důvodů, proč je čokoláda lepší než chlap