Menu
Úvod  ›   › 

10 věcí, které šťastné matky nikdy nedělají

Připadají vám šťastné, vyrovnané a vlastně neustále spokojené. Tajemství šťastných matek ale není žádná záhada. Zkrátka jen některé věci nedělají. Tady jsou.

1. Odmítání pomoci.

Štastné matky moc dobře ví, že hraním si na supermatku a odmítání pomoci, rozhodně štěstí a spokojenost nezískají. Nedělá jim problém pomoc přijmout, nebo o ní požádat. Vědí, že to nemá nic společného s jejich selháním a nemají kvůli tomu výčitky svědomí.

2. Práce domů... a domov práci.

Šťastné matky striktně rozdělují rodinnou a pracovní sféru a tyto hranice jsou pro ně pevně nastavené. Neberou si svou práci domů a stejně tak ani nepřenáší své rodinné problémy do práce. Ví, že čas s jejich rodinou je vzácný a nedotknutelný. A podle toho se také řídí.

3. Co na srdci, to na jazyku.

Ženy, které jsou ve své mateřské roli šťastné a spokojené, si rozmýšlí, co řeknou nahlas.Ví, že unáhleně vyřčené slovo může jejich blízké velmi zranit a někdy i nenapravitelně poškodit mezilidské vztahy. Nejednají a nemluví impulsivně.

4. Neexistence plánu B.

Život není fér - a spokojené matky to moc dobře vědí. Navíc se proti tomu nepokouší bojovat a raději mají vymyšlený záložní plán B, který vytáhnou, když původní varianta selže. Zavřené dveře tak pro ně nejsou ničím definitivním, s čím by se musely trápit a ničit si kvůli tomu nervy.

5. Absence mazlení.

Šťastné matky už dávno zjistily, že nejjistějším a nejrychlejším způsobem, jak vyřešit prakticky jakýkoli problém je pevné objetí. Ať už s dětmi, nebo s partnerem. Dokáží z těchto okamžiků čerpat energii a sílu pro těžké situace.

6. Očekávání dokonalosti.

Šťastným a spokojeným matkám je jasné, že dokonalost je nejen nemožná, ale i otravná. Nelze mít dokonale uklizený byt a zároveň i děti nadšené z toho, že se jim věnujete a hrajete si s nimi. Spokojené matky si umí poskládat priority a na nepodstatné věci jednoduše rezignují, aniž by se s nimi trápily.

7. Domácí práce.

Můžete si vybrat: buď budete spokojená a nevystresovaná matka, nebo budete všechny domácí práce zvládat sama a budete dělat rodině služku. Šťastné matky dokáží úkoly a domácí práce delegovat a pokud to situace umožňuje, klidně si najmou i výpomoc do domácnosti. Moc dobře totiž ví, že na umytých oknech rodinné štěstí nestojí.

8. Kult dítěte.

Štastné matky samozřejmě by samozřejmě za své děti dýchaly a milují je bezpodmínečně, nicméně nestaví jejich potřeby nad potřeby ostatních členů rodiny. Stejně důležitý je pro ně i jejich partner a neredukují svůj život pouze na mateřskou roli.

9. Pocity viny.

Vyrovnané matky se netrápí tím, co se stalo, protože je jim jasné, že už to nemohou změnit. Raději se snaží ze svých chyb poučit a dívají se dopředu.

10. Hraní podle pravidel.

Pravidla jsou důležitá, ale šťastné matky ví, že když se občas poruší, vlastně se nic nestane. Proto klidně nechají své děti, aby se o dvacet minut déle dívaly na televizi a ony si mohly v klidu přečíst noviny. A ve finále tak byli všichni spokojenější a ve větším klidu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
9 skutečně divných věcí, které dělá každá matka
6 věcí, které chápou jen matky synů
5 nejotravějších typů matek: Která z nich jste?
20 tajemství zoufale unavených matek
Dietní chyby vytížených matek
20 důvodů, proč matky chodí pořád pozdě