Menu
Úvod  › 

3 zlozvyky, které škodí vašim vlasům

Mít pěkné vlasy je docela boj. Zvlášť v dnešní hektické době, kdy je člověk samý stres a shon. Nevhodná strava, málo spánku, vše za pochodu a narychlo. Honem si umýt hlavu, vyfénovat, vyžehlit vlasy, použít litr laku, celé pěnové tužidlo, aby účes vydržel a s pocitem, že vypadáme obstojně, běžíme do práce. To vše však našim vlasům zkracuje život, ubírá na vitalitě a vypadají čím dál tím hůř.

Pokud chce mít žena skutečně pěkné a především zdravé vlasy, musí se soustředit na celou škálu věcí. Jíst zdravě, dostatečně spát, vyhýbat se zbytečnému stresu a ještě o vlasy správně pečovat. Jde o soubor činností, které už by tak nějak měla brát za samozřejmost. Přestože se to zdá být nadlidský úkol, opak je pravdou. Stačí začít po malých krůčcích. Nejdříve se prostě jen zbavte nejhorších zlozvyků a postupně přecházejte od jednoho bodu ke druhému. Které 3 zlozvyky škodí vlasům nejvíce? To se dozvíte už za okamžik.

Méně znamená více

Ze všeho nejdříve se zbavte nadbytečných vlasových přípravků. Máte-li doma na polici šampon, kondicionér, gel, tužidlo, lak na vlasy, olej, vlasovou masku, sérum na vlasy, lesk na vlasy a další všelijaké přípravky, pak udělejte inventuru a nechte si jen nezbytně nutné: kvalitní šampon určen vašemu typu vlasů, kondicionér, nějaké přípravky na ochranu vlasů před fénováním a žehlením a to je asi tak celé. Dáte-li na vlasy všechno možné, ztěžknou, účes vám nevydrží a vlasy se budou pod tou tíhou přípravků leda dusit.

Četnost mytí vlasů

Myjete si hlavu každý den? Pokud pracujete v prašném prostředí, používejte čepici, šátek a chraňte si vlasy, ale snažte se nemýt je každý den. Každodenní mytí vlasů a používání fénu, žehličky a vlasových přípravků vlasům škodí.

Nevhodný účes

Mnohdy není chyba v kvalitě vlasů, ale špatně zvoleném střihu/účesu. Nepoužívejte čelenky, tahavé gumičky a sponky po celý den a každý den. Vlasy potřebují dýchat, touží po svobodě a volnosti. Dopřejte jim ji. A rovněž si vyberte vhodný střih pro váš typ vlasů - ubude vám starostí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Každodenní zvyky