Menu
Úvod  › 

5 zvyků přirozeně štíhlých lidí

Znáte ty typy, které mohou sníst k obědu pět klendlíků, zapít je třemi pivy a stejně neřeší pivní pupek, ani nutnost pořídit si o dvě čísla větší džíny. Znáte zvyky přirozeně štíhlých lidí?

1. Jsou činorodí.

Výzkumy ukázaly, že lidé, kteří jsou označováni za aktivní, spálí o tři sta padesát kalorií za den víc než ostatní. Pohybem (ať už chůzí, stáním, nebo pobíháním) stráví totiž o hodinu více než ostatní lidé. Činorodí lidé jsou totiž neustále v pohybu, mnohem víc gestikulují, při mluvení nedokáží sedět a neustále přecházejí, pobíhají a vyvíjejí zkrátka mnohem intentivnější pohyb než ostatní. Pokud vám takový styl není vlastní, zkuste se soustředit na několik detailů, díky kterým spálíte víc kalorií.

Místo toho, abyste při telefonování pohodlně seděli, stoupněte si a s telefonem v ruce přecházejte. Každou hodinu se zvedněte a dojděte si natočit vodu, protáhnout se, nebo zkrátka jen obejděte pokoj, či vyšlápněte po schodech do vyššího patra. I když se vám to může zdát jako bezvýznamný detail, každá kalorie, kterou navíc spálíte, se počítá.

2. Jí bez rozptýlení

Možná si zakládáte na tom, kolik toho najednou stihnete; že se dokážete najíst, zatímco řídíte, pracujete, čtete, chodíte. Na druhou stranu tak zkonzumujete mnohem větší množství jídla, než kdybyste se soustředili na to, co právě jíte. Uvědomte si, že k tomu, abyste přestali cítit hlad, musí k mozku nejprve doputovat signál o tom, kolik jídla jste zkonzumovali a teprve potom se dostaví pocit nasycení. Přirozeně štíhlí lidé si dokáží vychutnat jídlo, které právě jedí, protože se soustřeďují pouze na něj.

3. Dopřávají si bez výčitek

Přemýšlíte dvě hodiny o tom, zda si máte dáte čokoládu, nebo chipsy a pořád se fackujete s výčitkami svědomí, až nakonec podlehnete a protože jste si tak dlouho odpírali, zkonzumujete nakonec mnohem víc, než kdybyste si dopřáli hned na začátku. Zapomeňte na výčitky svědomí, kterými se mučíte při jakékoli chuti, která vás aktuálně přepadne. Raději si dopřejte čtvereček kvalitní čokolády s vysokým podílem kakaa v okamžiku, kdy na něj dostanete chuť.

4. Myslí štíhle

Pokud sami sebe vidíte neustále jako sud sádla, budou vás tak vnímat i ostatní. Přirozeně štíhlí lidé se vnímají jako atraktivní, podle toho se také chovají a tudíž je tak vidí i ostatní. Přestaňte sami sebe shazovat a naučte se mít rádi, potom budete působit mnohem přitažlivěji.

5. Nestojí o náhražky

Polotovary, konzervy, instatní jídla a další náhražky kvalitních potravin byste měli naprosto vyloučit ze svého jídelníčku, Raději investujte do kvalitních potravin, které mají tak sytou a výraznou chuť, že jich budete potřebovat jen menší množsství, a tudíž zkonzumujete i méně kalorií. Jednoduše nahraďte kvantitu kvalitou a kromě chuťového prožitku si užijete i váhový úbytek.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Bílé lži, aneb jak si lžeme o hubnutí
5 důvodů, proč vyhodit váhu z okna
9 způsobů, jak spálit víc kalorií
7 důvodů, proč se vám nedaří zhubnout
Test: Co má víc kalorií?