Menu
Úvod  › 

5 zlozvyků, které vám zbytečně přidají roky

Chcete zpomalit své stárnutí a uchovat si co nejdéle mladistvý vzhled? Potom se vyvarujte následujících zlozvyků, které vám zbytečně přidávají další roky.

Podívejte se na své fotky před pěti, či deseti lety. Je mezi nimi a vaší současnou podobou velký rozdíl, nebo vypadáte víceméně pořád stejně? Pokud nechcete vypadat zbytečně starší a uchovat si co nejdéle mladistvý vzhled, vyvarujte se následujících zlozvyků:

Příliš často se rozmazlujete

Je samozřejmě dobře, když se sama k sobě chováte hezky, ale pokud se rozmazlujete přespříliš, na vašem vzhledu se to odrazí a přidá vám roky navíc. Dezerty, moučníky, čokoláda, sladkosti... všechno co obsahuje velké množství cukru podporuje zánětlivé procesy v těle a kromě toho, že se jejich konzumace odrazí na vaší postavě, budete mnohem unavenější a budete mít také mnohem víc vrásek. Snažte se omezit konzumaci sladkostí na minimum a odměnou vám bude mladistvější vzhled.

Málo spíte.

Tvrdí, že se pořádně vyspíte až v hrobě? Možná to bude dřív, než si myslíte. Vědci dokázali, že pokud spíte denně méně než sedm hodin, zkracujete si život, bude vám hrozit nadváha a mimo jiné také budete vypadat mnohem starší. Je tomu tak proto, že ve spánku probíhá detoxikace a regenerace celého organismu. Produkce spánkového hormonu melatoninu souvisí s opravováním poškozených buněk (a mimo jiné je také prevencí rakoviny). Kromě toho ve spánku dochází k produkci hormonu HGH, který má zásadní vliv na svalový tonus a mladý vzhled i vitalitu.

Necvičíte.

Nejspokojenější jste v okamžiku, kdy se nemusíte zvednou z pohovky, a když už se donutíte sportovat, protrpíte to? Najděte si pohyb, který vás bude bavit, a který budete dělat s chutí. Výzkumy jasně dokazují, že lidé, kteří praktikují pravidelný pohyb, vypadají mnohem mladistvěji. Je to způsobeno zvýšenou cirkulací krve, která podporuje mladistvější vzhled pokožky. Při pocení se navíc odplavují škodlivé látky a to vašemu vzhledu jen prospěje.

Nevěnujete si dostatečnou péči.

Stejnou péči, jakou věnujete svým dětem, své domácnosti, nebo svému psovi, abyste měla věnovat i sama sobě. Každý den si vyhraďte minimálně půl hodiny, kterou budete mít skutečně jen sama pro sebe a budete dělat to, co sama budete chtít. Takové psychické i tělesné zklidnění bude mít na váš vzhled skutečně vynikající vliv.

Stres léčíte alkoholem.

Pokud na stresové situace reagujete pravidelně tím, že si otevřete láhev, nečekejte, že vám mladý vzhled vydrží. Pravidelná konzumace alkoholu podporuje zánětlivé procesy v těle a zpomaluje metabolismus. Zkuste se naučit reagovat na stres konstruktivnějším způsobem než vyprázdněním skleničky.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak pečovat o pleť v každém věku
Test: Jak jste ve skutečnosti staří?
Pravidla, která musíte respektovat, když nechcete předčasně zestárnout
Překvapivé věci, které vám způsobí vrásky