Menu
Úvod  › 

12 způsobů, jak strávit den s miminem

Nechodí, nemluví a samo si také příliš dlouho hrát nevydrží. I přesto mu musíte vymyslet program na celý den, který ho zabaví a vy se z něj nezblázníte. Inspirujte se tipy, jak strávit den s miminem.

1. Jděte ven.

Většina dětí miluje houpání kočárku a vydrží v něm velmi dlouho - zejména v případě, že v něm může sedět a dívat se ven. A když to nejde v kočárku, vyrazte ven s klokankou. Oba dva se provětráte, budete mít nové podněty a zdravě se unavíte.

2. Udělejte skupinu.

Dejte se dohromady s kamarády s podobně starými dětmi. Je úplně jedno, že jsou příliš malé na to, aby si spolu organizovaně hrály, budou se navzájem pozorovat a zkoumat a zabaví se mnohem lépe než o samotě.

3. Prohlížejte si knížky.

Žádné dítě není moc malé na knihy. Ukazujte mu obrázky v knížkách, čtěte básničky. Děti milují obrázky a mají vynikající přirozený smysl pro rým. Váš potomek bude nadšený.

4. Vyzkoušejte nové hobby.

Vždycky jste se chtěli naučit fotit, malovat, nebo cokoli jiného? Když vaše dítě usne, máte vynikající příležitost vyzkoušet si nový koníček.

5. Navštěvujte.

Zajděte na návštěvu ke svým příbuzným, kamarádům a vůbec všem, na které jste kvůli pracovnímu vypětí něměli dostatek času.

6. Poslouchejte audioknihy.

Máte pocit, že začínáte kulturně zaostávat a nemáte čas ani na jedinou knížku? Kupte si audioknihy a pouštějte si je jako podkres třeba při hrách s dítětem.

7. Zapisujte si vzpomínky.

Zaveďte svému dítěti sešit, do kterého si budete zapisovat vzpomínky a postřehy z jeho dětství. Jednou za něj budete oba vděční.

8. Udržujte se ve formě.

Na internetu najdete spousty cvičení, které můžete provádět i s dítětem. Vyzkoušejte je. Vy se udržíte ve formě a vaše dítě to bude bavit.

9. Zpívejte.

Je úplně jedno, jak jste na tom s hudebním sluchem nebo hlasovými dispozicemi, stejně vás neuslyší nikdo kromě vašeho dítěte - a to bude nadšené.

10. Přesuňte se na podlahu.

Připojte se ke svému dítěti a přesuňte se na podlahu. Můžete se honit po čtyřech, schovávat se a podobně. Pohled na svět z dětského úhlu vám prospěje v mnoha ohledech.

11. Tančete.

I v případě tance platí stejné pravidlo jako u zpěvu: nikdo vás neuvidí, před nikým se neztrapníte a vašeho potomka to nadchne.

12. Chovejte ho.

Nic na světě vám nevynahradí čas, který strávíte mazlením s dítětem v náručí. Využijte ho.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (2 hlasy)


Další články k tématu: Miminka