Menu
Úvod  › 

15 věcí, ve kterých se liší rande v roce 1985 a 2015

Za třicet let se nezměnil jen politický režim, móda a sortiment v obchodech, ale i způsob randění. Tady je patnáct nejzásadnějších rozdílů.

1. V osmdesátých letech jste ji potkali v baru, nebo ji přivedli kámoši do hospody. Prohodili jste pár slov, domluvili si schůzku a modlili se, aby to nezrušila, protože nejbližší telefon byl v budce kilometr od vašeho domu. V roce 2015 sedíte sami v baru, lehce se nudíte, tak sjíždíte Tinder a do čí vás praští její profil. Romantika se nekoná a vlastně ani neočekává.

2. Už nepostáváte před telefonní budkou na rohu ve smluvený čas, kdy vám má volat, ale neuroticky hlídáte telefon a kontrolujete displej pro případ, že byste náhodou přeslechli pípnutí smsky.

3. Kino je najednou považováno za lowcostovou variantu rande. Pro rande na úrovni abyste si zvýšili limit na kartě.

4. Populární porozchodová věta "zůstaneme přáteli" neměla v osmdesátých letech žádnou souvislost s Facebookem.

5. Nemohlo se vám stát, že byste v alkoholovém opojení, jaksi omylem, podali seznamovací inzerát. Přece jen napsat ho, dát do obálky, koupit známku a hodit to všechno do schránky zabralo mnohem více času než jedno kliknutí - takže člověk mezitím vystřízlivěl.

6. Stále nosíte na rande prodřené džíny. Rozdíl je ale v tom, že v osmdesátých letech jste na jiné neměli tuzexové bony a teď je umělecké prodření, roztřepení a proděravění draze zaplacenou značkou.

7. Místo toho, abyste jí zavolali, pošlete jí v pátek v noci ožralou sms (které budete litovat další dva týdny - do další pařby).

8. Před rande, na kterém vám záleží, už si netužíte vlasy cukrovou vodou, ale baterií přípravků, za které jste dali čtvrtinu výplaty.

9. Když jste se rozešli v osmdesátých letech, dost těžko vás mohla šmírovat (nebo vy ji), aniž byste si toho všimli. Teď tím může nepozorovaně trávit celé dny.

10. Milostné dopisy jsou něco, co hodláte jako kuriozitu ukazovat svým vnoučatům.

11. Kondom už není považován za sprosté slovo.

12. Psychopatky jste obvykle odhalili až při osobním kontaktu, teď se vám to občas podaří i prostřednictvím jejích výlevů na sociálních sítích. Na druhou stranu výskyt psychopatek ve vašem okolí významně stoupl.

13. Už neexistuje nic jako první schůzka. Před tím, než se sejdete, prolustrujete ji na Facebooku, Instagramu, InkedInu a v podstatě už se dobře znáte.

14. Největším problémem vaší schůzky je nemožnost připojit se k Wi-Fi.

15. Jakmile vám "olikuje" desátou fotku na Facebooku, máte pocit, že jste se zasnoubili.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 věcí, na které myslí před schůzkou každá žena
15 tipů na netradiční rande, které byste měli vyzkoušet
10 věcí, které muži na prvním rande skutečně neřeší
9 typů rozvedených mužů, s kterými se nevyplatí randit
7 věcí, které by měli otcové naučit své syny o randění