Menu
Úvod  ›   › 

10 stupidních zvyků, které vám zničí každý vztah

Stěžujete si, že nemáte štěstí na ženy a nedaří se vám najít tu pravou? Možná už jste ji našli, ale společnou budoucnost vám zničil některý z následujících hloupých zlozvyků.

1. Berete partnerku jako samozřejmost: Je k vám milá, pozorná, snaží se udržet vaši domácnost v chodu, jenže už jste spolu pár let a vy už jste si na to zvykli. I ta drobná galantní gesta vám připadají jako automatická a vlastně je už vůbec nevnímáte. Spolehněte se ale, že vaše partnerka velmi zřetelně vnímá vaši lhostejnost a je pouze otázkou času, kdy ji to přestane bavit.

2. Pipláte si křivdičky: Máte pocit, že vaše partnerka dostatečně neoceňuje to, co pro ni děláte? Neprojevuje vám dostatečné pochopení? Místo toho, abyste si s ní ale promluvili, raději si své drobné křivdičky pipláte a pěstujete si pocit ukřivdění. Je nám líto, ale bolestínkové nepřipadají sexy vůbec nikomu.

3. Nekonečné testování: Sice se vám zdá, že jste konečně našli milou, přitažlivou, inteligentní, která se k vám hodí, ale nikdo si přece nemůže být jist, že? Proto podrobujete svou přítelkyni neustálému testování, odmítáte se vyjádřit určitěji ohledně vašeho vztahu a už vůbec se nehodláte pouštět do diskuse o vaší budoucnosti. Potom budete mít zcela jistě příležitost v nejbližší době otestovat novou partnerku.

4. Hrajete hry: Když ona udělá jeden krok vaším směrem, vy o jeden couvnete. A naopak. Je jedno, jestli to děláte kvůli vlastnímu pobavení, nebo pocitu nezávislosti, podstatné je, že na infantilních hrách se fungující vztah postavit nedá.

5. Trestání tichem: Místo toho, abyste si se svou partnerkou promluvili o tom, co vám vadí a kde spatřujete problém, zatvrdíte se a mlčíte. Otázkou je, zda svým mlčením "trestáte" víc svou partnerku nebo sebe, protože tak problém neposouváte dopředu, ale dusíte ho v sobě.

6. Nejasná pravidla: Na svou partnerku kladete vysoké nároky, ale sami k sobě jste velmi shovívaví. Pravidla, která jste nastavili a trváte na jejich dodržování, platí pro každého kromě vás.

7. Jednoslabičné odpovědi: Vaše příspěvky do partnerské komunikace jsou téměř výhradně jednoslabičné. Necháváte na své partnerce, aby obstarala téměř všechnu konverzaci a odpovídáte co nejúsporněji. Možná máte pocit, že ženám neustálé mluvení vyhovuje a potřebují pouze oddaného posluchače. Budete překvapeni, ale ani ta nejupovídanější žena nedokáže vést několikaměsíční monolog.

8. Musí být po vašem: Chováte se jako rozmazlený spratek, který kope všude kolem, když není po jeho? Potom potřebujete výchovnou lekci a nikoli partnerský vztah.

9. Neumíte se chovat na veřejnosti: S oblibou poučujete svou partnerku na veřejnosti, vykládáte o jejích neúspěších, nebo ji jinak zesměšňujete? Možná, že si tak zvyšujete vlastní sebevědomí, možná, že má vaše drahá polovička masochistické tendence a možná také, že jí trpělivost dojde už za pár dní.

10. Trávíte spolu veškerý čas: Je jasné, že v počátečních fázích vztahu jste intenzivně zamilovaní a chcete spolu být každou minutu. Pokud se ale dlouhodobě chováte jako siamská dvojčata, pod pevným kříkrovem svého vztahu se brzo začnete dusit.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
7 likvidátorů vztahu
Sedm kroků k ukončení špatného vztahu
10 nejhorších způsobů, jak se rozejít
5 překvapivých pozitiv rozvodu
7 signálů, že jde váš vztah do háje