Menu
Úvod  › 

Jak dnes funguje vztah na dálku a může vůbec vydržet?

Mnoho lidí se domnívá, že vztahy na dálku nefungují. Každý vás bude pravděpodobně od takového vztahu zrazovat a říkat vám, ať takový vztah neberete příliš vážně, protože dřív či později skončíte se zlomeným srdcem.

Pravdou je, že vztahy na dálku nejsou pro každého. Rozhodně to není snadné a určitě tu a tam pocítíte stesk. Nicméně i takové vztahy mají své klady. Déle se vodíte za ruku, jíte u jednoho stolu, vážíte si společně stráveného času. Jestliže máte srdíčko někde na druhém konci republiky nebo světa, přinášíme vám pár tipů, jak zajistit, aby to fungovalo.

Zdroj:Vztah na dálku

Zdravá komunikace

Základem každého vztahu je komunikace. Bez ní uvadne každý vztah, přestože dva lidé bydlí v poměrně krátké vzdálenosti, mnohdy v jednom bytě. Rozhodně to neznamená, že máte spolu trávit na drátě 12 hodin denně. Není pravdou, že vzdálenost si musíte kompenzovat délkou hovorů. V takovém případě by vás taková láska brzy unavila. I zde platí, že méně znamená více. Mluvte o všem, co vás trápí, zajímá, ale zbytečně nedramatizujte. Vztah na dálku berte jako příležitost i test, jak moc jsou vaše city silné. Jak se praví, co vás nezabije - to vás posílí.

Určete si pravidla

Pro oba je důležité mít jasno v tom, co od vztahu na dálku očekává. Stanovte si jasná pravidla, aby to nedopadlo tak, že jeden bude sedět doma a druhý vymetat večírky. To, že si vyrazíte do společnosti je úplně v pořádku, záleží pouze na tom, jaká pravidla si stanovíte - četnost zábavy, komunikace s opačným pohlavím, apod. To vše se odvíjí od toho, zda chcete volný nebo vážný vztah.

Čiňte si radosti

Určitě je krásné usínat s milovanou osobou, a také se vedle ní probouzet. Bohužel tohle u vztahů na dálku není možné. Proto se přivítejte každé ráno nebo si popřejte hezký večer a sladké sny. Mimo to hovořte s partnerem o svém životě, co je nového. Posílejte si fotky, videa. Mluvte spolu také o sexu a uskutečňujte erotické hovory - sexuální napětí patří k velmi důležitým aspektům ve dvojici. Sexuální vášeň působí jako lepidlo, které dva lidi spojuje. Nejde pouze o biologickou potřebu, ale i tu emocionální. Udržujte své plameny vášně zasíláním žhavých textů, narážek, provokace i erotických fotografií.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Vztah mezi ženou a mužem