Menu
Úvod  ›   ›   › 

Jak si ulehčit nákup vánočních dárků?

Vánocům vždy předchází zběsilý hon na vánoční dárky. Chcete se vyhnout stresu, který je s jejich nákupy spojen? Nabízíme vám tipy, které vám zaručí, že to zvládnete v pohodě a klidu.

1. Začněte v předstihu.

Nakupování dárků rozhodně nenechávejte na poslední chvíli. Přecpané obchody vás budou jen stresovat a navíc budete nakupovat ve spěchu a bez přemýšlení, takže pravděpodobnost, že se s dárkem trefíte do vkusu obdarovaných, se značně snižuje. Ideální je nechat si na nákup dárků minimálně jeden měsíc času.

2. Pozor na nákup na internetu.

Pokud nakupujete dárky na internetu, dobře si pročtěte obchodní podmínky a zjistěte si dodací lhůtu. Počítejte i s tím, že dárek může přijít poškozený, tudíž je nutné nechat si dostatečný čas na vyřízení možné reklamace.

3. Co je drahé, nemusí být nejlepší.

I když většina lidí žije v přesvědčení, že ty nejdražší dárky jsou ty nejlepší, není to pravda. Často dobře vybraná drobnost udělá větší radost než drahý megadar. Při výběru přemýšlejte o osobnosti, zájmech a potřebách obdarovaného.

4. Vyhledejte si nejlepší cenu - ušetříte!

Pokud chcete nakoupit skvělé dárky a přitom ušetřit, je lepší, když je budete kupovat na internetu. Panuje zde vyšší konkurence, takže obchodníci drží ceny nízko.

TIP: Rychlé porovnání cen různých druhů zboží nabízí šikovný vyhledávač zaza.cz.

Jestliže dáváte přednost nákupům v kamenných obchodech, nenechte se napálit. Někteří obchodníci lákají na super slevy, ale cena výrobku je ve skutečnosti i vyšší, než byla před slevou. I v tomto případě se vyplatí si ceny mezi jednotlivými obchody porovnat.

5. Pozor na podvodníky.

Ve vánočním čase se začínají častěji objevovat podvodníci, kteří se snaží nalákat na výhodný nákup, ale prodávají nekvalitní zboží. Známá je například kauza internetového prodeje levných originálních parfémů, které byly ve skutečnosti padělky. Zkušenosti s neférovým jednáním mají často i kupující na tržnicích. Při nákupu pro vždy chtějte účtenku a kontakt na prodejce. Ze zákona máte právo zboží vrátit.

6. Co koupit?

Máte dvě možnosti: vsadit na klasiku, nebo se odvázat a koupit netradiční dárky. Mezi klasické dárky, které vždy potěší, patří parfémy pro ženy, šperky, či špičková kosmetika. Někdy však může být značně obtížné trefit se do vkusu obdarovaného. Muže jistě potěšíte dobrým pitím, či "hračkou." V současné době jsou například populární takzvané RC modely. A děti? Ty budou mít radost snad ze všeho. Jestliže váháte, můžete vsadit na poukázky na víkendový nebo wellness pobyt, které nikdy nezklamou.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články