Menu
Úvod  › 

Tipy pro muže: Vánoční nákupní inspirace

Jestli jste na tom stejně jako většina ostatních mužů, nákup vánočních darů pro vás nejspíš znamená skutečné utrpení. Inspirujte se proto tipy na dárky, které udělají vašim blízkým radost, a při jejichž nákupu se nebudete muset přemáhat.

"Nákup vánočních dárků je jedna z nejhorších událostí celého roku. Nikdy nevím, co bych měl vlastně kupovat. Dát pouze peníze v obálce je mi hloupé, ale zase po mě těžko někdo může chtít, aby brouzdal po obchodech s dámským prádlem a ztrapňoval se před prodavačkami tím, že se marně snažím vybrat podprsenku pro svou přítelkyni. A pokud vím, většina mých kamarádů je na tom podobně a před Vánoci propadají pravidelně hluboké depresi z absolutního nedostatku inspirace," říká s trochou nadsázky devětadvacetiletý Michal.

Pokud jste na tom podobně, nejspíš jsou vám vánoční tipy na koupi elegantní blůzky pro vaši matku, krajkového prádla pro přítelkyni a aromatické svíčky pro babičku celkem k ničemu. Ostatně po vaší partnerce by také jen těžko někdo požadoval, aby vám vybrala k Vánocům nové brzdové destičky, nebo převodovku. Soustřeďte se proto při výběru dárků na oblast, která je vám bližší než noční pleťové krémy. I když vám to může znít poněkud neromanticky, většina lidí (a dokonce i žen) ocení spíše dárky, které udělají radost pro jejich účelnost a praktické využití, než

věci, jimiž se jim budete pokoušet vnutit jim svůj vkus. Nakupte letos své dárky mezi drobnými technickými produkty, které využije každá domácnost:

Pro matky i přítelkyně

Při vybírání dárku pro svou partnerku se nemusíte omezovat pouze na obligátní oblečení a kosmetiku. Zkuste se tentokrát zaměřit na drobné spotřebiče, které jí pomohou v péči o vzhled a zdraví. Každá žena na světě chce vypadat přitažlivě, tudíž určitě ocení například fén, kulmu, nebo žehličku na vlasy (nemusíte nutně vědět, k čemu dané předměty slouží, zástupkyně někdejšího pohlaví si s nimi zcela jistě poradí). Vychytávkou posledních let jsou různé masážní strojky, které budou vaše blízké rozmazlovat v pohodlí domova.

Užitečným pomocníkem, pro který se vždy najde využití je určitě třeba digitální teploměr. Prodávají se v množství provedení s vychytanými funkcemi, které daleko předčí obyčejný teploměr. Pokud koupíte kvalitní model, můžete ho využít klidně i jako doplňkový dárek. Mimořádně ho ocení zcela jistě například matky dětí, které někdy podstoupily martyrium měření teploty u dětí za pomoci klasického rtuťového teploměru.

Pro otce a bratra

I když muži mají s výběrem dárků pro další muže obvykle nejméně problémů, možná se vám bude hodit i pár tipů, které využijete pro svého otce, bratra, nebo kamaráda. Velmi oblíbeným dárkem se v poslední době staly například alkoholové testery, které mohou vašim drahým zachránit řidičský průkaz. Holicí strojky a zastřihávače vlasů a vousů patří už mezi vánoční stálice, ale zkuste zauvažovat o zastřihávači chloupků, který by si většina mužů sama nekoupila, nicméně ho skutečně ocení.

Pro prarodiče

Prarodiče jsou obvykle při vybírání dárků tvrdým oříškem, protože setrvale tvrdí, že nic nepotřebují a už všechno mají. Určitě je ale potěšíte například elektrickou dečkou, nebo vyhřívanými botami, v nichž si užijí sledování televize ještě o něco více. Zkuste se také zamyslet nad tím, zda by neocenili masážní koupel, která jim uleví od častých bolestí a otoků nohou.

Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo má stále klasickou televizi, která není vybavena přijímačem dvb-t pro digitální vysílání, a je tím pádem nevyužitá, protože pozemní analogové vysílání již bylo zrušeno, může se přesto hodit třeba na chatu, je pak ale potřeba dokoupit HD set top box. Při dnešních nízkých cenách se vyplatí i ke staré televizi tento doplněk koupit právě třeba pro rekreační účely určitě více, než novou televizi. Navíc si i obyčejné set top boxy troufnou na funkce jako je nahrávání na USB flash disky, či přehrávání filmů z tohoto média. Nezaplatíte přitom více než tisíc korun za dárek, který budete skvěle sloužit i starším lidem.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Test: Znáte světové vánoční tradice?
Murphyho vánoční zákony pro muže
Dárky pro ženy, které budou mít úspěch
Vánoční inspirace: Dárky, které potěší ženy
5 tipů, kde strávit Vánoce