Menu
Úvod  ›   › 

Jednoduché vánoční dekorace za pár korun

Nemusíte se spokojit s drahými vánočními dekoracemi ze supermarketů. Přinášíme vám nápady na jednoduchou vánoční výzdobu, kterou pořídíte za pár minut s věcmi, které máte doma.

Nechcete utrácet za předražené vánoční dekorace v supermarketech? Toužíte po originálnějších kouscích, než které můžete sehnat na každém rohu? Nebo si jednoduše chcete zkrátit adventní čas a vyrobit si vlastní výzdobu, na kterou budete pyšní? Nechte se inspirovat následujícími tipy, kterými oslníte všechny návštěvy, které k vám ve sváteční čas zavítají:

Originální obraz

Řiďte se heslem, že v jednoduchosti je krása a místo toho, abyste věšeli na zdi vánoční girlandy, využijte jako dekoraci raději hezký prázdný rámeček na obrazy. Pověste ho na zeď a na stejný pověste nápaditou ozdobu na stromeček uvázanou na úzké stužce. Stužka by měla být tak dlouhá, aby ozdoba dosahovala doprostřed rámečku. Nad rámeček můžete ještě uvázat mašli ze stuhy ve stejné barvě, jako je rámeček obrazu. S minimálními náklady a časem tak získáte dekoraci, kterou po Vánocích jednoduše zrušíte a její součásti použijete na něco jiného.

Adventní věnec

Adventní věnce se obvykle věší na zahradní branku, na vchodové dveře, nebo se pokládají na stůl. Můžete je ale využít i jako originální dekoraci na zeď. Ještě většího efektu dosáhnete, pokud koupíte či vyrobíte dva stejné věnce a pověsíte je na zeď vedle sebe. Jedná se o nápadnou dekoraci, že už nebudete potřebovat žádnou další výzdobu a váš byt získá rázem vánoční ráz.

Dekorace z pohledů

Kupte si klasickou dětskou nástěnku, nebo obyčejný kus polystyrenu. Potáhněte ho látkou nebo balícím papírem (stačí jej připevnit k zadní straně nástěnky obyčejnými špendlíky) a na tuto vánoční nástěnku připevňujte pohlednice a přání, která vám k Vánocům přijdou. Nemusíte ani čekat, až vám je přátelé pošlou a můžete si sami nakoupit ty, jejichž design vás zaujme.

Nostalgická dekorace

Máte vánoční fotku ze svého dětství, ke které máte výjimečný vztah? Pořiďte si rámeček na fotografie se sklem (rámeček by měl být o dost větší než rozměry fotografie) a vložte do něj balicí papír s vánočním motivem. Doprostřed potom umístěte fotku. Získáte tak nostalgickou vánoční dekoraci, na kterou se budete rádi dívat.

Věnce a věnečky

K této vánoční dekoraci budete potřebovat jen několik barevných stužek, drátky, případně malé vánoční ozdoby. Při procházce v lese natrhejte tenké pružné větvičky a proutí, ze kterých doma s pomocí drátku (nebo režného provázku, či lýky) umotáte jednoduché věnečky různých velikostí. Ozdobte je stužkami a vánočními ozdobami a pověste je na zeď. Klidně jich vedle sebe pověste celou skupinu. Efekt tak bude větší.

Vánoční papíry

V obchodech je na výběr obrovské množství vánočních balících papírů s velmi vydařeným a zajímavým dekorem. Vyberte si několik těch, které vás zaujmou a zároveň k sobě ladí a naaranžujte je do klipů na fotky. Pokud jich na zeď pověsíte několik ve stejném formátu, budete platit za designového znalce. Nezapomeňte však, že méně často znamená více. Vyberte si jen dva nebo tři vzory, které vkusně zkombinujete a nepřehlcujte oči diváků.

Ozdobené dveře

Máte balkón nebo terasu, na které vedou zasklené dveře? Kupte si hezkou látkovou stuhu a připevněte ji na dveře do kříže tak, jako by dveře byly dárek, který chcete zabalit. Nezapomeňte uvázat i mašli a případně přidat vkusnou jmenovku. Účinek na vánoční atmosféru je zaručen.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
40 tipů na nejlevnější dárky
Nejlepší recepty z vánočních trhů
Test: Co mu máte koupit k Vánocům?
Nejhorší vánoční dárky pro něj
Vánoční trhy, které musíte vidět