Menu
Úvod  ›   › 

Jak přežít last-minute vánoční nákupy a nezešílet

Obchodní centra praskají ve švech a davy lidí se snaží ulovit dárek na poslední chvíli. Jestli patříte mezi ty, kteří se budou ještě muset na posledních chvíli ponořit do nákupního pekla, máme pro vás užitečné tipy, jak to všechno přežít.

Každý rok sami sobě přísaháte, že s vánočními nákupy začnete včas, abyste nemuseli absolvovat předvánoční šílenství, ale opět vám to nějak nevyšlo. Takže zbývá jen několik dnů do Vánoc a už je nad slunce jasné, že se budete muset ponořit do některého z přecpaných obchodních center, nechat sebou smýkat davem, abyste ulovili dárky na poslední chvíli. A budete potřebovat tipy, jak to všechno přežít:

1. Udělejte si seznam.

Udělejte si seznam a dvakrát ho zkontrolujte. Skutečně školáckou chybou je vydat se na last-minute vánoční nákupy "nazdařbůh", pouze s mlhavou představou o tom, co vlastně chcete koupit. Pokud máte uspět a zároveň si zachovat duševní zdraví, je nutné udělat si v klidu a pohodlí domva nákupní seznam, který bude vaší mantrou, a který budete důsledně dodržovat. Kromě toho, že před startem do nákupního centra dvakrát zkontrolujete, zda máte každého člena rodiny skutečně "pokrytého", seřaďte si jednotlivé položky seznamu smyslplně za sebou v pořadí, v němž máte v plánu inkriminované obchody procházet. Ušetříte tak čas, nohy i nervy.

2. Dejte si časový limit.

Dejte si na nákupy časový limit. Když budete vědět, že už máte na nákupy například jen hodinu, vyhnete se pokušení, navštívit obchody, které sice nemáte na svém seznamu, ale inzerují obrovské slevy, nebo v mezičase zavolat kamarádovi, nebo si dát kávu. Čím delší dobu budete na nákupech trávit, tím méně budete efektivní.

3. Buďte online.

I když už budete těžko hledat internetové obchody, které vám budou garantovat doručení do Vánoc, stále můžete použít různé vouchery a poukazy na pobyty, masáže a další zážitky. A nebudete se kvůli tomu muset probojovávat lokty ostatních nakupujících.

4. Dárkové poukazy.

Jakmile vám začnou docházet síly, nebo se začnete odchylovat od seznamu, vrhněte se na dárkové poukazy. Zázračné kartičky, které zachrání každého zoufalého nakupujícího nabízí prakticky každý obchod a jejich pořízení vás nebude stát víc než pár minut.

5. Jídlem neurazíte.

Došla vám invence i energie? Zamiřte do luxusních potravin a lahůdek a nakupte zbytek dárků tam. Kvalitním jídlem neurazíte nikoho a nebudete muset být nijak přehnaně kreativní.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články