Menu
Úvod  › 

Nejlepší a nejhorší potraviny pro vaše libido

Poslední dobou nemáte na sex vůbec chuť, i když jste předtím mohli kdykoli a kdekoli? Na vině může být klidně nevhodné složení jídelníčku. Existují totiž potraviny, které vaše libido podpoří, ale i ty, které ho výrazně utlumí.

Není žádným překvapením, že většina lidí se stravuje zcela nevhodně a nevyhovující složení jídelníčku má přímou souvislost s obezitou, či zdravotními problémy. Málokdo si však uvědomuje, že důsledkem je i sexuální krize, kdy dochází k výraznému snížení libida.

Viníkem sníženého libida u obou pohlaví je často právě obezita. Nadváha navíc negativně ovlivňuje schopnost počít potomky, protože nadbytečný tuk snižuje kvalitu spermatu a u žen způsobuje problémy s ovulací. Dobrou zprávou je, že stačí udělat jen několik nenápadných změn v životním stylu a váš sexuální apetit znovu vstane z mrtvých. Následující potraviny vám v tom pomohou:

Banány

Banány představují pro vaše libido jedinečnou vzpruhu; jejich síla spočívá především ve vysokém obsahu draslíku a B vitamínů. Ty totiž nastartují ve vašem organismu produkci důležitých sexuálních hormonů.

Ústřice

Ústřice si svou pověst sexuálního povzbuzovadla vysloužily díky vysoké hladině jódu a zinku - jód totiž může pomoci zvýšit tělesnou teplotu a zinek zase povzbuzuje produkci testoteronu. Je sice pravda, že američtí a italští vědci nedávno znovu potvrdili, že mušle a ústřice obsahují dva typy aminokyselin, které povzbuzují tvorbu sexuálních hormonů, zároveň však upozorňují na to, že byste museli sníst asi tak padesát ústřic najednou, aby se nějaký viditelný výsledek projevil.

Jahody máčené v čokoládě

Zapomeňte na to, že jahody máčené v čokoládě vypadají jako nechutný valentýnský kýč. Fenyl etylamin v čokoládě uvolňuje stejné hormony, které se uvolňují i při sexu. Jahody navíc obsahují vitamín C, který podporuje libido. Navíc italští vědci zjistili, že ženy, které často pojídají čokoládu mají větší chuť na sex než ty, které ji nejedí. Nicméně je potřeba ujistit se, že čokoláda obsahuje minimálně šedesát procent kakaa.

Chilli papričky

I když se traduje, že pálivé papričky rozpálí i vaši postel, jde o nesmysl, který nikdy žádný výzkum spolehlivě nedokázal.

Granátová jablíčka

Granátová jablíčka obsahují celou nálož antioxidantů, které mohou pomoci zvýšit proudění krve do všech možných částí těla včetně genitálií.

Chřest

Pokud jste ještě této zelenině nepřišli na chuť, měli byste to rychle změnit. Chřest je jedním z nejstarších známých afrodiziak vůbec. Je totiž napěchovaný vitamínem E, který stimuluje produkci sexuálních hormonů.

Steak ze svíčkové

Jde o nedostižný zdroj proteinů, které povzbuzují produkci dopaminu, jenž zase odpovídá za zvýšenou citlivost. Navíc je v něm zinek, který libidu také prospívá.

Rajčata

Zapomeňte na ně, pokud máte v plánu žhavou noc. Lykopen a fytofluen, které obsahují, sice prospívají vašemu zdraví, ale mohou nárazově snížit hladinu testosteronu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články