Menu
Úvod  › 

Proč je důležité snídat?

Základem zdravého životního stylu je také pravidelné stravování. Ideální je dnes konzumovat 5 jídel denně, které budou energeticky, ale i výživově vyvážená. Pokud je jídlo, na které by se rozhodně nemělo zapomínat, tak se jedná o snídani. Proč je tak důležité snídat? Podívejte se společně s námi.

Snídaně vás po ránu nakopne

Během noci je vaše tělo utlumené a metabolismus je pomalejší. Jakmile se probudíte, tak se začne postupně zrychlovat. A v tuto chvíli je třeba se najíst. Vyvážená snídaňová směs je ideální možností, jak tělo takzvaně nakopnout. Tedy jak udržet nastartovaný metabolismus v chodu. Potřebuje totiž energii. Pokud ji tělu nedodáte, tak nastartované tělo začne postupně zase zpomalovat. A to je velká chyba. Na co tedy myslet?

Zdroj:Snídaně - Hryzka

  • Snídejte co nejdříve po probuzení
  • Nezapomeňte na sacharidy
  • Vyhledávejte potraviny s jednodušší stravitelností

Získáte energii

Nejenom, že vás snídaně nakopne a udrží váš metabolismus ve správném chodu. Také musíme říci, že díky ní získáte potřebnou energii. A to i na několik hodin. Tedy v podstatě na celé dopoledne. I když máte bezlepkovou snídani, nebo hledáte klasiku, nezapomeňte na dostatek sacharidů. Jde o složité cukry s postupným uvolňováním, které jsou právě tím správným zdrojem energie, který potřebujete.

Nebudete mít hlad

Zdá se to jako věc naprosto logická. Nutno ale říci, že hlad je v mnoha ohledech špatný. Jak proto, že narušujete metabolismus svého těla, tak i proto, že můžete rušit okolí. Jak? Výrazným kručením v břiše. Také nezapomínejte na to, že když máte hlad, tak se můžete cítit podrážděni a unaveni. Nejenom, že se vám nic nechce dělat, ale také jste vůči svému okolí apatičtí, nebo můžete reagovat i nepřiměřeně. Proto je správné nemít po ránu hlad. Zkuste to několik dní za sebou a sami uvidíte, že se vaše dopoledne zcela rapidně změní.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články