Menu
Úvod  › 

Bojujte proti stresu jídlem, aneb na čem si pochutnat?

Stresové situace se nevyhnou snad žádnému z nás. Nezáleží na tom, zda nás vytočí nepříjemný šéf v práci nebo nás rozčílí děti hádající se o jednu hračku ? stres má na naše zdraví neblahý vliv a je lepší se mu příliš nevystavovat. Známé pořekadlo tvrdí, že by se stres neměl zahánět jídlem ? a něco pravdy na tom přeci jenom bude ? existují potraviny, které vám ve stresových situacích mohou ulevit. Chcete vědět, na čem si pochutnat, až vás opět někdo rozpálí do běla? Pak si nenechte ujít následující řádky!

Hořká čokoláda

Čokoláda je na nervy - to se velmi často říká. Rozhodně byste ale neměli sáhnout po mléčné nebo bílé pochoutce, ba naopak je pro odbourání stresu nejideálnější volbou čokoláda hořká. Čím více obsahu kakaa, tím lépe. Kakao nastartuje v mozku ty správné procesy, které se postarají o to, že vaše tělo začne vyplavovat endorfiny a vaše nálada se tak velmi rychle zlepší.

Heřmánkový čaj

O heřmánku je známo, že dokáže člověka uklidnit. Obsahuje totiž látky, které výrazně napomáhají odbourat stres a úzkost. Šálek heřmánkového čaje si můžete dát nejen ve chvíli, kdy to s vámi vlivem stresu bude cloumat, ale i tehdy, kdy vás bude čekat něco důležitého - pracovní schůzka, prezentace, pohovor apod.

Ovesná kaše s ovocem

Mnoho z vás si na ovesné kaši s ovocem rádo pochutná jako na dobré snídani nebo svačince. Proč na tuhle dobrotu nevsadit i tehdy, kdy budete ve stresu? Dopřejete tak svému tělu přísun vitamínu B a C, antioxidantů a omega 3 mastných kyselin - a to jsou látky, které vám pomohou dostat se do lepší nálady a stres tak budete zvládat hravěji.

Kešu oříšky

Kešu oříšky jsou proslulé vysokým obsahem hořčíku, zinku a tryptofanu - na první pohled obyčejné oříšky zajímavého tvaru se tak rázem stávají ideálním uklidňujícím prostředkem. Nemusíte jich sníst kila, bohatě vám postačí jedna hrstička a okamžitě vám bude lépe na dušičce.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články