Menu
Úvod  › 

Potraviny a jejich kvalita, stravovací návyky, cavíky kolem zdravého stravování = bludný kruh

Jelikož je rychlá doba, lidé žádají rychlé recepty, ale zároveň chtějí, aby bylo jídlo zdravé. Nikomu se nechce trávit moc času v kuchyni, protože už tak má každý dost jiné práce. Jak tedy vykouzlit rychlý a zdravý recept, aby byl pokud možno ještě i levný? Pojďme si to shrnout. Dnešní doba žádá jídlo zdravé, chutné, výživné, ale rychlé a levné.

To se všechno jaksi společně tluče. Tedy ne, že by nebylo možné uvařit rychle, chutně, zdravě a za pár korun. Jde to, ale chcete se dnes a denně cpát saláty, kašičkami a minutkami? Nejhorší na tom všem je, když člověk jídlo ještě i rychle sní a vůbec si jej nevychutná. Co takhle amarouny? Ty by byly asi moc fajn, nemyslíte?

Kdo může za obezitu?

Přestože je doba, která z každého kouta na vás křičí něco o zdravém životním stylu, řešíme až příliš často obezitu, nevyjímaje dětí. A rozhodně za to nemohou jen fast foody, bílá mouka, bílý cukr a školní jídelny, kde se až příliš často používají polotovary a práškové formy zalívané horkou vodou. Jenže na někoho se to hodit musí. To co je špatně, je hlavně minimální čas věnovaný přípravě jídla, nedostatek času na jídlo a nevěnování pozornosti tomu, co dáváme do svých úst.

Když jsme byli malé děti, rodiče nám říkávali - nepůjdeš za trest ven, máš zaracha. Dnes dětem říkáváme, půjdeš za trest ven a vypnu ti počítač. Když pomineme fakt, že moc o jídle nepřemýšlíme, nehýbeme se dostatečně, pak je tady další potíž. Klesající kvalita potravin.

Kvalita potravin

Koupíte-li vajíčka od farmáře, nedají se vůbec srovnávat svou kvalitou s těmi z obchodu. Stejně tak i maso, mléko, sýry, ovoce, zelenina. Ano, ano. Jenže nic jiného nám nezbývá, než do toho obchodu jít. Ale i tak už je dnes možné vybírat mezi několika výrobky. Chcete-li tedy zdravě jíst, musíte začít používat hlavu a srdce. Pravdou totiž zůstává, že žádný extrém není dobrý. A tak nezbývá než v té záplavě informací a vědeckých výzkumů o zdravém stravování spoléhat na zdravý selský rozum.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články