Menu
Úvod  ›   › 

Motivační důvody proč začít běhat

Chcete si zlepšit fyzickou kondici? Toužíte shodit přebytečná kila, která se na vašem těle drží zuby nehty? Pak je na čase začít běhat! Běh je úžasná fyzická aktivita, která vás neomezuje věkem, nic vás nestojí a která vám umožňuje hýbat se po tři roční sezony ? na podzim, na jaře i v létě. Kdo chce běhat, nemusí utrácet peníze za drahé pomůcky ? bohatě si vystačí s kvalitní obuví a pohodlným oblečením. Běhání má na lidské zdraví celou řadu pozitivních účinků, pro které rozhodně stojí za to začít běhat. Stačí si jen najít správnou motivaci?

Proč začít běhat? Známe dobré důvody!

Chcete se sebou něco udělat, ale u žádné aktivity dlouho nevydržíte? Přeplněné posilovny plné zpocených lidí nejsou nic pro vás? Nechcete být součástí skupiny a pravidelně se účastnit tréninků? Pak je běh ideálním sportem právě pro vás!

Vyhnout se stresu je mnohdy těžší, než si myslíme. Jestliže i na vás negativním způsobem působí stresové situace, pak si jděte zaběhat. Mimo to se při běhání zapotíte, díky čemuž se z vašeho těla odplaví nahromaděné odpadové látky, které mohou být příčinou únavy.

Jedním z dobrých důvodů, proč si obout kecky a vyrazit do přírody je skutečnost, že si posílíte srdce. Běháním se zvyšuje jeho výkon a trénuje se samotný srdeční sval. Pokud budete běhat pravidelně, pak si zlepšíte fyzickou kondici a vaše srdce bude silnější a zdatnější.

Zhubnete! Co více k tomu dodat? Nejste-li spokojeni se svou postavou a trápí vás faldíky na břiše či větší stehna nebo zadeček, pak si pořádně zaběhejte a kila půjdou dolů sama. Samozřejmě se běhání musíte věnovat pravidelně, jedině tak se objeví kýžené výsledky.

Také vás někdy sužuje pocit, že toho máte až nad hlavu? Zaměstnání, starost o domácnost a děti a další každodenní stereotypy na vás mohou být jednoduše moc. Při běhání na všechny neduhy okamžitě zapomenete a dokonale si vyčistíte hlavu. Při běhání se navíc do krve uvolňuje hormon endorfin proslulý jako hormon štěstí.

Poznáte nové lidi. Možná byste se divili, kolik lidí běhá ráno v parku! Při běhání se tak můžete seznámit s fajn lidmi, se kterými vás bude spojovat vášeň pro tuto aktivitu. A navíc někomu se ve dvou běhá lépe nežli solo!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Běhání pro lepší zdraví