Menu
Úvod  ›   › 

Proč začít s běháním?

Už dlouho uvažuješ nad tím, že bys se svým tělem měl začít něco dělat? Zdá se ti běhání jako ideální sport pro tebe? Jenže máš plnou pusu výmluv a ne a ne začít!

V tomto článku se dozvíš, proč zvolit jako pohyb právě běhání, proč se přestat vymlouvat a jaké účinky bude mít na tvé tělo!

- Chceš zhubnout? Běhání je jeden z těch aerobních sportů, které ti pomohou zhubnout a vytvarovat pěkně zadek a nohy.

- K běhání toho moc nepotřebuješ! Není to drahá záležitost. Ovšem pokud si můžeš dovolit zainvestovat... Určitě si pořiď funkční oblečení, které tě zahřeje a bude tvé tělo větrat (budeš moci běhat i v zimě). Nepodceňuj správnou obuv, aby sis nezlikvidoval kotníky! Objednat si můžeš také pouzdro na mobil, které si připneš na ruku a budeš moci běhat za doprovodu hudby. Také hodinky na ruku, které ti budou počítat km a kalorie, jsou báječný vynález!

- Můžeš si zvolit jakékoliv tempo, které ti bude vyhovovat! Nejprve se budeš snažit běhat pomalu a co nejdéle. Postupně se budeš zlepšovat a tedy i zrychlovat. S běháním může začít kdokoliv. Je pro každou věkovou kategorii, pro muže i ženy, pro sportovce i začátečníky. Nepotřebuješ k tomu poradce, běhat umí každý.

- Běhej pro tvé zdraví! Běhání zlepšuje fyzickou kondici, jen tak se poté při něčem nezadýcháš, budeš mít posílený imunitní systém a vytrénuješ své klouby, aby je jen tak něco nesložilo!

- Budeš se zlepšovat! Jak už jsem nakousla v předchozím bodu, tak u běhání je dobré, že vidíš progres! Někteří bývají u sportu frustrovaní, když nevidí výsledky. Při běhání si jich určitě všimneš! Nebudeš se tolik zadýchávat, tolik potit, vydržíš běžet čím dál déle a s méně přestávkami.

- Provětráš si hlavu! Naštval tě někdo v práci nebo ve škole? Pohádal ses s přítelkyní? Vystřel z domu a jdi si zaběhat. Všechen stres ze sebe vypotíš, budeš na čerstvém vzduchu, dáš zabrat svému tělu a protřídíš si myšlenky. Lidé běhají, protože to milují! Tohle je sport, který si zamiluješ a nebudeš chtít přestat! Pak už se nebudeš vymlouvat, ale budeš se na každé ráno/každý večer těšit, až vyběhneš z domu. Tak už víš, proč běhat a proč se přestat vymlouvat! Neodkládej to na zítřek, vyběhni z baráku hned teď!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Běhání pro lepší zdraví