Menu
Úvod  ›   ›   › 

Cvičení, při kterých spálíte víc kalorií než při běhu

Nebaví vás běhat, ale odmítáte se smířit s pneumatikami kolem pasu? Bez problémů. Představujeme vám cvičení, při kterých spálíte víc kalorií než při běhu.

Ano. Běh je právě velmi v kurzu. Běhá každý a nezapomíná se tím pochlubit na sociálních sítích, aby všichni viděli, jaký je borec. A ano. Běh je velmi efektivní metodou spalování kalorií. Průměrně spálíte při běhu deset kalorií za minutu (při rychlosti sedm kilometrů za hodinu) a čím rychleji poběžíte, tím většímu množství kalorií zamáváte na rozloučenou. Na druhou stranu spoustě lidí běh nevyhovuje, nebo je jednoduše nebaví. Představujeme vám cvičení, při kterých spálíte víc kalorií než při běhu a nemusíte tak rezignovat na vypracovanou postavu:

Cvičení s kettlebellem

Při tomto výbušném cvičení pracují velké svaly a cvičení s kettlebellem tak klade mnohem větší nároky na váš krevní oběh a tedy i srdce. Podle výzkumu provedeném na University of Wisconsin spálí průměrný cvičící s kettlebellem 20,2 kalorií za minutu a jeho srdeční tep se pohybuje na 93% své kapacity.

Veslování na trenažéru

Osmdesátikilový člověk spálí během půl hodiny veslování na trenažéru 377 kalorií, dokázala studie provedená na Harvardu. Při tomto cvičení zapojujete svaly na pažích, nohách, ale i trupu, takže během jednoho tréninku zapojíte komplet celé tělo.

Angličáky

Máte osmdesát kilo? Udělejte jednoho angličáka a spálíte 1,43 kalorií. V čím rychlejším tempu je dokážete dělat, tím více kalorií spálíte. A co je na tom nejlepší? Výzkumy American College of Sports Medicine zjistily, že už po deseti angličácích se zrychluje váš metabolismus a rychlejší spalování vám vydrží několik desítek minut.

Skákání přes švihadlo

Při střední intenzitě skákání přes švihadlo - od sta do dvou set přeskoků za minutu - spálíte přibližně třinást kalorií za minutu. Uvádí to alespoň Compendium of Physical Activities. Při skákání přes švihadlo se navíc zapojuje víc svalových skupin něž při běhu a zlepšujete při něm smysl pro rovnováhu a koordinaci.

Běžkování

Patříte mezi příznivce běžkování? Výborně. Spálíte při něm dvanáct kalorií za minutu a hlavně při něm zapojujete svalové skupiny vrchní i spodní části těla. Coby cesta k vypracované postavě je tedy běžkování zcela nedostižné.

Tabata

Tohle nové cvičení se tváří jako absolutní zázrak a také jím skutečně je. Slibuje, že k tomu, abyste získali svou vysněnou postavu stačí čtyři minuty, při kterých si sáhnete ale skutečně na své dno. Tabata vám umožní spálit 13,4 kalorií za minutu a zdvojnásobí rychlost vašeho metabolismu na dalších třicet minut.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Běhání pro lepší zdraví