Menu

Běhání

Proč začít s běháním?

Už dlouho uvažuješ nad tím, že bys se svým tělem měl začít něco dělat? Zdá se ti běhání jako ideální sport pro tebe? Jenže máš plnou pusu výmluv a ne a ne začít!

Motivační důvody proč začít běhat

Chcete si zlepšit fyzickou kondici? Toužíte shodit přebytečná kila, která se na vašem těle drží zuby nehty? Pak je na čase začít běhat! Běh je úžasná fyzická aktivita, která vás neomezuje věkem, nic vás nestojí a která vám umožňuje hýbat se po tři roční sezony ? na podzim, na jaře i v létě. Kdo chce běhat, nemusí utrácet peníze za drahé pomůcky ? bohatě si vystačí s kvalitní obuví a pohodlným oblečením. Běhání má na lidské zdraví celou řadu pozitivních účinků, pro které rozhodně stojí za to začít běhat. Stačí si jen najít správnou motivaci?

Cvičení, při kterých spálíte víc kalorií než při běhu

Považujete běh za zoufale nudnou aktivitu? Vykašlete se na něj. Máme pro vás sporty, při kterých spálíte mnohem víc kalorií a zbavíte se svých špeků rychleji než při běhu.

Jak spálit při běhu víc kalorií

Chodíte pravidelně běhat, abyste zhubli? Výborně. My víme, jak kalorický výdej při běhu ještě znásobit. Inspirujte se.

Cvičení, při kterých spálíte víc kalorií než při běhu

Nebaví vás běhat, ale odmítáte se smířit s pneumatikami kolem pasu? Bez problémů. Představujeme vám cvičení, při kterých spálíte víc kalorií než při běhu.

Jak poznáte, že běháte špatně?

Běh je úžasným způsobem, jak zhubnout, udržet se ve formě a posílit zdraví. Ovšem pouze v případě, že běháte správně. Špatný běh vám naopak zdraví spolehlivě zničí. Podle těchto signálů poznáte, že byste měli svou běžeckou techniku výrazně zlepšit.

Proč nehubnete při běhu?

Běháte jako šílení, abyste konečně zhubli, ale vaše pneumatiky jsou tvrdohlavé a vypadá to, že se od vás nehodlají nikam hnout. Proč se vám nedaří běháním zhubnout?

10 způsobů, kterými vám běh zlepší zdraví

Váháte, zda začít běhat? Po přečtení následujících deseti bodů si stoprocentně obujete boty a vyrazíte na trať.

Rychlá chůze je stejně účinná jako běh

Pohrdáte chůzí jako méněcenným pohybem? Chyba! Nová studie dokázala, že rychlá chůze je stejně efektivní jako běhání.

Nový trend: Běh naboso

Stále více lidí vyráží běhat do terénu naboso. Vrátí vás tento módní trend zpátky ke kořenům a prospěje vašemu zdraví, nebo jde o zbytečný extrémismus, kterým si ublížíte?

Běháte správně? Zkontrolujte si nohy!
Největší chyby, které děláte při běhání
Nejčastější chyby, kterých se dopouštíte při běhání
8 největších chyb při běhání
10 důvodů, proč byste měli začít běhat