Menu
Úvod  › 

8 kamarádek, které potřebuje každá žena

Projděte si svůj telefonní seznam a zjistěte, jestli jsou v něm následující kamarádky. Ty totiž potřebuje ve svém životě každá žena.

1. Kamarádka z dětství

Dlouholeté kamarádství, které trvá už od dob dětství, potřebujete z mnoha důvodů. Kamarádka z dětství zná vaší rodinu, zázemí, i to, čím jste prošla v průběhu dospívání. Máte spoustu společných vzpomínek, příběhů i známých, o kterých si můžete povídat. Tato kamarádka vás zná dokonale, ví, kým jste a nemusíte před ní zaujímat pózy. Můžete si postěžovat na problémy s rodinou, na nemožné příbuzné i škodolibě okomentovat, jak vaše bývalá spolužačka nemožně ztloustla.

2. Nová kamarádka

Čím jste starší, tím větší tendenci máte tendenci zapadat do rutiny. Právě proto potřebujete novou kamarádku, která vám ukáže nové úhly pohledu, myšlení a názory. Je celkem jedno, jak dlouho vám vaše kamarádství vydrží, nebo jak dlouho se znáte. Důležité je, že pro tyto dny vnese do vašeho života čerstvý vítr.

3. Spirituální kamarádka

Nemusíte tomu věřit, ale kamarádka, která má poněkud alternativní pohled na život, vám ukáže život z netušených úhlů. Ať už se na homeopatii, reinkarnaci, či makrobiotiku díváte jakkoli, nový pohled, odlišný od toho vašeho, vám rozšíří obzory.

4. Kamarádka z práce

Rozumí tomu, jaké problémy aktuálně řešíte, můžete si s ní popovídat o problémech s novým projektem, nemožném účesu vaší recepční i nesnesitelném šéfovi. Ochotně s vámi půjde na oběd i na kávu v kuchyňce. Solidárně vás zachrání na pracovní poradě a bude vám krýt záda, když zmeškáte důležitou schůzku, protože doma vyspáváte kocovinu z včerejšího mejdanu. Kamarádka z práce je zkrátka nenahraditelná.

5. Mladší kamarádka

Mladší kamarádku potřebujete k tomu, abyste získala vstupenku do světa, který by vám jinak zůstal uzavřen. Možná ještě studuje, nebo je svobodná, nebo bezdětná. Je zkrátka v jiné životní fázi než vy a právě to je na ní tak zábavné, atraktivní a zajímavé. Díky ní si můžete čas od času vzpomenout na to, jaké to bylo, když jste se v této životní fázi nacházela vy.

6. Vaše matka

Vaše konflikty, které vás rozdělovaly v průběhu vašeho dospívání, jsou už dávno překonané a uzavřené. Teď spolu máte ty nejtěsnější vazby, jaké si dokážete představit a jedna druhou znáte dokonale. Skutečnost, že se máte navzájem prokouknuté do posledního detailu, znamená, že si občas sice lezete na nervy, ale hlavně, že si rozumíte i beze slov.

7. Kamarádka vašeho partnera

Nemůžete si přát lepšího spojence než je kamarádka vašeho partnera. Když se spolu spřátelíte, bude za vás "hlídat" vašeho drahého v okamžicích, kdy vy nejste přítomna. Nejenže minimalizuje pravděpodobnost jeho uklouznutí, ale v případě potřeby může sloužit i jako jakýsi nárazník mezi vámi dvěma a pomoci vám řešit konflikty a problémy z úhlů, které by vám jinak zůstaly utajeny.

8. Vy sama

Ačkoli si to většina žen neuvědomuje, tou nejlepší přítelkyní, jakou si můžete přát, jste vy sama sobě. Naučte se znát a hlavně se mít ráda taková, jaká skutečně jste. Nedávejte své lásce podmínky a naučte se sama sebe přijmout. Řeč není o narcismu, ale zdravém sebevědomí, které vám pomůže překonat i ty největší překážky ve vašem životě.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články