Menu
Úvod  › 

Starší žena, mladší muž: Proč do toho (ne)jít

Chcete mít vedle sebe ambiciózního, pozorného a atraktivního partnera, proto sáhnete po mladším muži. Spousta mužů zase touží po zralé, spolehlivé a mateřské ženě, proto si mladší muž vybere vás. Jaké jsou výhody a úskalí tohoto vztahu?

Vztah starší ženy a mladšího muže vzbuzuje vždy pozornost, zvědavost a často i určité pohoršení. Přesto je tento vztah stále populárnější a častější, protože stále více žen na to, že jejich potřebám zdaleka nejlépe vyhovují muži výrazně mladší. Co tedy můžete od takového vztahu očekávat?

Proč do toho jít

Méně závazků

Mladší muži si s sebou nesou méně závazků už jen z toho důvodu, že za sebou mají kratší vztahovou historii. Je logické, že dvacetiletý muž toho prožil méně než čtyřicetiletý, takže se nemusíte zatěžovat hysterickými výstupy jeho exmanželky a tím, zda dokážete vyjít s jeho pubertálními dětmi. Řešíte zkrátka jen vztah váš dvou.

Ambice

Muži ve dvaceti či třiceti letech nejsou zdaleka tak unavení jako jejich starší kolegové. Mladší muži se nechávají vést primárně svými touhami a nenechají se omezovat povinnostmi. Stejně tak jako dokáží jít cílevědomě za svými cíli, budou vás podporovat i v plnění vašich ambicí.

Ochota učit se

V ložnici (a nejen v ní) jsou mladší muži dychtiví a plni ochoty učit se novým věcem. A je velmi osvěžující mít někoho, kdo ocení cenu vašich životních zkušeností. Navíc se kvůli nim nemusíte měnit, ale oni se ochotně přizpůsobí vám.

Atraktivita

Co si budeme povídat - mladší muži vždy vypadají lépe než ti starší. Fyzická přitažlivost je vždy velmi podstatnou součástí vztahu. Mladší muži jsou ve formě, mají lepší kondici a v posteli tak mnohem více vydrží. Navíc se nebudete muset dívat na povislé břicho s ochablými svaly.

Proč do toho nejít

Závazky

Pokud navazujete vztah s mladším mužem, měli byste si oba hned od počátku ujasnit, s jakými očekáváními do něho vstupujete (a toho se také držet). Mnoho mladších mužů nemá zájem o dlouhodobý vztah. Pokud se do něj zamilujete, kdežto on má přednostně zájem o sex, bude vás to zbytečně bolet.

Peníze

Mladší muži obvykle nejsou tak finančně zajištěni jako jejich starší kolegové, takže se připravte na to, že na schůzkách budete platit téměř výhradně vy a možná vás i požádá, abyste mu něco koupila. Samozřejmě tu vždy existuje riziko, že vaše peníze jsou tím hlavním, o co mu jde.

Vaše okolí

Je jedno, kolik podobných vztahů se ve vašem okolí vyskytuje, na spojení mladšího muže a starší ženy mají tendenci lidé koukat skrz prsty. Připravte se na to, že uslyšíte spoustu názorů, poznámek a vtípků nejen od svých přátel, rodinných příslušníků, ale i úplně cizích lidí. Tento tlak pro vás může být velmi nepříjemný.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Řeč těla: Co vám říkají jeho gesta
6 důvodů, proč mladé ženy milují starší muže
Věty, které muži nenávidí
Test: Podvádí vás?