Menu
Úvod  › 

Proč jsou bezdětné kamarádky k nezaplacení

Vy máte děti, ona ne. Máte proto strach, že nebudete mít společná témata. Kvůli následujícím věcem ale stojí za to uchovat si dost bezdětných kamarádek.

Je to prostě tak. Jakmile se vám narodí děti, okruh vašich přátel se změní a máte tendenci stýkat se s dalšími rodiči. Bezdětné kamarádky jsou logicky poněkud upozaděné, protože okruh vašich společných témat se zúží. Rozhodně se jich však nezříkejte definitivně. z následujících důvodů jsou nenahraditelné:

1. Nemusí svůj program podřizovat dětem.

Sladit denní programy dvou vytížených matek je úkol hodný nominace na Nobelovu cenu. Bezdětné kamarádky disponují svým časem mnohem volněji, dokáží se vám přizpůsobit a vyjít vstříc. Nemusí brát ohled na lekce plavání, tanečky, odpolední spaní, či dělání úkolů.

2. Přijedou za vámi.

Je pravda, že jejich ochota přijet za vámi domů, abyste si mohly popovídat, pramení téměř výhradně z touhy, aby jim umatlané ručičky vašich dětí neničily designovou pohovku v jejich vlastním obýváku, ale všechno se počítá. A navíc nebudou spěchat domů, protože nemusí ukládat děti do postele a jejich manžel se zvládne uložit sám.

3. Mohou se s vámi napít.

Když pozvete kamarádku s dětmi na večeři, musíte počítat s tím, že začnete večeřet v pět a v sedm skončíte. A nečekejte, že s vámi urazí dvě lahve vína, protože moc dobře ví, že bude muset ráno vstát a fungovat, i kdyby měla kocovinu jako Brno. A to samé platí i pro dámskou jízdu, kterou naplánujete s dalšími matkami. Ty si zkrátka velmi dobře rozmyslí, jestli se jim vyplatí pít, když je jasné, že je v mateřské roli nikdo nezastoupí. Jakmile tedy potřebujete zapít žal nebo radost, bezdětné kamarádky jsou k nezaplacení.

4. Po jejich návštěvě se nemusíte přestěhovat.

Také máte pocit, že poté, co vás navštíví víc než jedna kamarádka s dětmi, že ve vašem bytě vybuchla mimořádně účinná bomba? Množství rozházených, ušpiněných a zničených předmětů je tak velké, že přemýšlíte, jestli by nebylo výhodnější pozvat buldozer, srovnat vaše obydlí se zemí a přestěhovat se. Nic podobného vám po návštěvě bezdětné kamarádky nehrozí, protože u ní se vám jen těžké přihodí, že by skákala na vaší nové sedačce, okusovala pokojové květiny, nebo schovávala oslintané piškoty pod koberec.

5. Mají i jiná konverzační témata než děti.

Je normální, že matky rády mluví o svých dětech (ostatně mají pocit, že zplodily toho nejgeniálnějšího a nejúžasnějšího potomka na světě), ale stejně tak je důležité, aby jim zůstala i jiná konverzační témata, než jsou podělané pleny. A právě k tomu potřebujete bezdětné kamarádky, aby vám připomínaly, že na světě existují i jiná témata, než jsou děti. A samozřejmě, aby vás udržovaly v obraze o společenském životě (rozuměj drbech) vašich společných známých, se kterými už se stýkat nestíháte.

6. Jsou spolehlivé.

Určitá míra nespolehlivosti matek není sice jejich vina, ale nic to nemění na skutečnosti, že stále musíte počítat s tím, že jejich drobečka rozbolí dvě hodiny před mejdanem bříško a protože nechcete jít pařit sama, skončí večer i pro vás. Je samozřejmé, že i bezdětné kamarádky mohou na poslední chvíli zrušit domluvenou akci, nicméně pravděpodobnost je mnohem menší.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články