Menu
Úvod  › 

6 signálů, že se jí líbíte

Směje se vašim vtipům, dívá se na vás, naklání se k vám, ale balí vás doopravdy, nebo si to jen namlouváte? Následujících šest signálů vám napoví, že se jí líbíte.

Už od pubertálních let se snaží každý heterosexuálně orientovaný muž přijít na to, jestli je pro tu kterou ženu atraktivní a zda by s ním případně byla ochotná skončit v posteli. Dekódování jejích signálů, které k vám vaše vyvolená vysílá, je přitom mnohem jednodušší a lehčí, než si možná myslíte. Podle psychologů třiadevadesát procent naší komunikace tvoří neverbální signály a s trochou snahy a pozorovacího talentu byste měli být schopni celkem snadno zjistit, zda se někomu líbíte, nebo ne.

"Přes všechny technické výhody a psychoanalytické výplody, existují tiché signály sexuální atraktivity, které jsou u všech plus mínus stejné. Za posledních pět set milionů let si každý člen živočišné říše vyvinul vlastní signály, které signalizují jeho zájem o opačné pohlaví," tvrdí antropolog Davis Givens, který se specializuje na neverbální komunikaci.

Podle něj existují šest hlavních signálů, že někoho přitahujete. Za dobré znamení lze považovat i výskyt jednoho z nich, ale pokud se u ženy objeví všech šest, jste na víc než dobré cestě:

Zvednutá ramena: Biologové tvrdí, že jde o nevědomý pohyb, kterým se váš protějšek snaží působit roztomileji. Podobný pohyb totiž rameny často dělají děti a ženy se tak podvědomě snaží vzbudit vaše ochranitelské sklony.

Vtáčení špiček k sobě: Všimněte si, jak žena sedí, respektive, v jaké poloze se nachází její nohy. Pokud vtáčí špičky k sobě, snaží se působit cudně a předvést se vám v lepším světle.

Dlaně nahoru: Osoba, kterou zajímáte, bude mít nejspíš dlaně vytočené směrem vzhůru. Jde o evolučně podmíněný, neuvědomovaný pohyb, kterým dává najevo svou otevřenost, zranitelnost a přátelské city, které k vám chová.

Skloněné čelo: Pokud žena lehce skloní svou hlavu a dívá se na vás jakoby zpod obočí, v podstatě vás tak zve, abyste přišli blíž.

Rozšířené zorničky: Podle výzkumu University of Chicago jsou rozšířené zorničky jednoznačným příznakem zájmu. Jde o reakci, kterou nemůžete ovlivnit vůlí, a jde o projev zájmu a vzrušení. Sedí váš objekt zájmu na světle a přesto má zorničky jako desetikoruny? Potom je to víc než jasné.

Nohy směřující k vám: Jestliže se o vás zajímá, její nohy budou směřovat směrem k vám. Podvědomě se snaží zaujmout stejné postavení jako vy, přiblížit se k vám.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Věci, které vám žádná žena neodpustí
Řeč těla: Chyby, kterých se dopouštíte na prvním rande
Co chtějí ženy? Zlé kluky, kteří hezky voní